چگونه میزان مصرف انرژی را در پکیج دیواری کم کنیم؟

میزان مصرف پکیج دیواری

چگونه میزان مصرف انرژی را در پکیج دیواری کم کنیم؟

پکیج های برقی آلپ صنعت یکی از جدیترین و پرکاربردترین دستگاه برای جایگزین کردن به عنوان موتورخانه های قدیمی و آبگرمکن های قدیمی میباشد. استفاده از پکیج دیواری برقی باعث کاهش شدن هزینه مصرف انرژی میشود زیرا آب را در هنگام استفاده گرم میکند و این یک ویژگی مهم به شمار می اید زیرا در آبگرمکن های قدیمی آب گرم داخل مخزن ذخیره میشود و زمان زیادی برای گرم شدن آن مورد نیاز است و استفاده از آبگرمکن فقط برای تامین آبگرم به کار میبرود ولی پکیج دیواری هم آبگرم و هم گرمایش محیط را با استفاده از رادیاتور ، گرمایش از کف برای مصرف کننده به ارمغان می آورد.

پکیج دیواری چیست ؟

پکیج دیواری به دو مدل گازی و برقی تولید میشود و عملکرد آنها شبیه یکدیگر میباشد روش کارکرد این پکیج ها به گونه میباشد که که با باز کردن آبگرم ، آبسرد وارد دستگاه شده و توسط المنت به دمای مورد نیاز میرسد و بعد از طریق شیر مورد استفاده مصرف کننده قرار میگیرد به همین دلیل برای اینکه میزان مصرف پکیج دیواری برقی کاهش پیدا بکند نکاتی را در ادامه ذکر میکنیم که با رعایت کردن آنها میتواند باعث کاهش هزینه های ماهیانه میشود.

مقاله پیشنهادی 👈 معایب پکیج برقی چیست؟

راهنمای خرید پکیج دیواری برقی

انتخاب درست برای اساس استفاده و مساحت محیط

گرمایش و تامین آبگرم پکیج های گازی نسبت به پکیج برقی زیاد میباشد و این به دلیل قدرت برق میباشد.این پکیج ها بر اساس ظرفیت و قدرت المنت ها میباشد که امکان تامین گرمایش محیط از ۷۰ متر تا ۱۴۰ متر را دارا میباشد ولی در مکان هایی که امکان استفاده از آبگرم زیاد دارند و پرجمعیت میباشند و به صورت زیاد از شیر آبگرم استفاده میکنند مناسب نمیباشد زیرا پکیج برقی دیواری نمیتواند به صورت مدوام اقدام به تامین گرمایش نمائید به همین دلیل در چنین مکان ها حتما در هر قسمت از محیط به صورت مستقل از چند پکیج استفاده نمائید زیرا به شدت راندمان بالا میرود و هزینه های ماهیانه کاهش پیدا میکند.

به عنوان مثال برای آبگرم که در سرویس بهداشتی استفاده میشود پکیبج مجزایی نصب و راه اندازی نمائید در این صورت این پکیج فقط در صورت استفاده از سرویس بهداشتی شروع به کار میکند.

لوله کشی صحیح و اصولی

نوع لوله کشی تاثیر زیادی در میزان مصرف پکیج دیواری دارد  به همین دلیل تا حد امکان از لوله کشی یا اتصالات کمتری استفاده کنید تا میزان متراژ لوله کشی کاهش پیدا کند این مزیت ارزش زیادی دارد و باعث میشود میزان ورودی و خروجی آب به صورت سریع انجام میشود.سعی کنید لوله ها را عایق بندی کنید تا دمای آبگرم از طریق لوله ها هدر نرود.

نصب درست و صحیح

مکان نصب و یکی از مهم ترین عامل میزان کاهش مصرف پکیج دیواری میباشد.محل نصب باید کاملا تراز باشد و امکان لوله کشی از پکیج برای مکان های مختلف راحت باشد زیرا پکیج برقی دیواری اگر از محل مورد استفاده دور باشد میتواند میزان لوله کشی را افزایش داده و راندمان را کاهش دهد در حالی که راندمان پکیج برقی در حالت عادی بالا ۹۵% میباشد.

تنظیم آب بر اساس میزان آب

پکیج های برقی دیواری امکان تامین ۱۰۰ لیتر آب آبگرم در هر دقیقه را دارد ولی اگر از این مقدار آب استفاده نمیکنید حتما جریان ورودی به دستگاه را کاهش داده تا کارکرد دستگاه بیهوده نباشد این  گزینه تاثیر زیادی در میزان مصرف انرژی دارد.

آب و هوای محیط

محیط های سردسیر نیاز زیادی به گرمایش محیط و آبگرم دارند به همین دلیل انتخاب ظرفیت پکیج مهمترین گزینه میباشد زیرا کارایی زیاد پکیج در مناطق سردسیر با ظرفیت پایین میتواند کارکرد زیادی داشته باشد و این باعث افزایش مصرف انرژی میشود.

سرویس درست و منظم

سرویس منظم و به موقع پکیج باعث میشود کارکرد و عملکرد دستگاه افزایش پیدا کنید هرچقدر قطعات از رسوب به دور باشند کارایی بهتری دارند به همین دلیل توجه زیادی به سرویس پکیج بکنید و سعی کنید هر ۶ ماه یکبار این عمل را انجام دهید تا از پکیج از رسوبات و مواد معدنی به دور باشد. تا کارایی و عملکرد پکیج افزایش پیدا کند و از خرابی زود هنگا به دور باشد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها
Call Now Button