معایب و مزایای پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی-آلپ صنعت

معایب و مزایای پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی چیست ؟ آیا پکیج برقی گزینه مناسب برای خرید میباشد ؟  در این مقاله که توسط گروه صنعتی آلپ جمع آوری شده است قصد داریم تا معایب و مزایای پکیج برقی دیواری بدون دودکش را برای خریداران و مصرف کنندگان مطرح نمائیم و آگاهی شما را در زمینه خرید آنها زیاد کنیم تا بتوانیم گامی محکم در این زمینه برداریم به همین دلیل با ما همراه باشید و سوالات خود را حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پکیج برقی چیست؟

پکیج برقی دیواری بدون دودکش یک بسته حراراتی میباشد که این روزها به جای موتور خانه های سنتی و دیگ بخار وطیفه دارد تا دمای محیط و گرمایش آب را به نحو احسن برای مصرف کننده تامین نمائید و بیشترین استفاده را در آپارتمان ، ویلا ، باغ و … دارد و خریدارن این مدل از پکیج ها را برای مکان هایی استفاده میکنند که دسترسی به سوخت های فسیلی مانند گار و گازوئیل را ندارند و در ابعاد استاندارد به صورت کاملا اتوماتیک تولید میشود و سبب میشود بعد از نصب رضایت مشتری را در بر بگیرد. به همین دلیل این پکیج ها چند معایب ناچیز و مزایای زیادی دارند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم:

معایب و مزایای پکیج برقی

نحوه کارکرد پکیج برقی

پکیج ها کارایی دو منظوره دارند. اولین کاربرد آنها برای تامین آب گرم مصرفی بوده و دیگری تامین گرمای محیط میباشد. در صورتی که دمای محیط اطراف از دمای پکیج پایین تر باشد، ترموستات پکیج وارد کار شده و سیگنال هایی را به بخش گرم کن پکیج ارسال می کنند تا آب گرم مورد نیاز را تامین کند، به همین سبب پکیج برای اینکه گرما لازم را تامین کند روشن میشود. بعد از آن اب توسط گرم کن برقی گرم شده و به شوفاز ها منتقل میشود و به همین طریق عمل گرمایش محیط را نیز باعث میشوند.

بعد از اینکه آب از گرم کن برقی عبور کرد بین هوای اتاق و آب داخل رادیاتور ها مبادله دما رخ میدهد و در پی آن آب داخل رادباتور سرد و محیط گرم میشود. آب سرد شده دوباره به داخل پکیج بر میگردد  تا مجددا گرم شود. خب اگر این روند همچنان ادامه پیدا کند دمای محیط در حد غیر قابل تحملی افزایش میبابد. برای جلوگیری از چنین مشکلی وقتی که دمای اتاق به درجه ای که از قبل تایین شده بود رسید، ترموستات فرمان قطع را میدهد و پکیج نیز خاموش می شود.

معایب پکیج برقی

تامین گاز و گازوئیل به علت قیمت بالا برای محیط بسیار کار دشواری میباشد به همین دلیل استفاده از پکیج برقی دیواری بدون دودکش بهترین گزینه میباشد :

برای محیط های بزرگ مناسب نیستند

یکی از مهم ترین واقعیت های معایب پکیج برقی دیواری بدون دودکش عدم استفاده در محیط های بزرگ که مصرف آب بالایی دارند میباشند زیرا میزان قدرت برق نسبت به سایر سوخت ها بسیار کم بوده و قابلیت تامین آب نواحی پر مصرف را ندارد و مصرف کننده را اذیت و از خرید خود رضایت مند نمیکند پس در نظر داشته باشید برای افزایش کارایی دستگاه حتما از برق سه فاز استفاده کنید زیرا قدرت برق سه فاز نسبت به نک فاز بسیار بالا بوده و حتی کارایی را به شدت افزایش میدهد.

عدم تامین آب در زمان قطع برق

همانطور که میدانیم کارکرد پکیج های برقی با برق تک فاز و سه فاز میباشد به همین دلیل در زمان قطع شدن برق پکیج دیواری برقی از کار افتاده و امکان استفاده از آن وجود ندارد. و امکان تامین آب گرم و گرمایش را برای ما به ارمغان نمی آورد. البته این گزینه جزء معایب به شمار نمی آید چون پکیج های گازی نیز در هنگام قطع گاز هیچ کارکردی برای مصرف کننده ندارند.

افزایش قبض برق

تعرفه گاز از برق کمتر میباشد و این یک امری طبیعی به شمار می آید. زیرا استخراج گاز هزینه کمتری دارد ولی تولید برق اینگونه نمیباشد ولی طبق بررسی های انجام شده ۴۳% محیط‌ ها دسترسی به گاز ندارند و در این هنگام استفاده از پکیج برقی دیواری بدون دودکش بسیار کارآمد میباشد البته ناگفته نماند منظور از افزایش قبض برق اینگونه نمیباشد که هزینه های سنگینی باید هر ماه پرداخت کنید ولی راندمان ۹۵% پکیج برقی دیواری آلپ این اختلاف را جبران میکنند زیرا امکان تامین آبگرم در زمان کوتاه را دارا میباشند و کافیست با ۲۰ الی ۳۰ دقیقه کاکرد آب را به دمای مورد نیازی که توسط مصرف کننده تنظیم میشود برساند.

مزایا و معایب پکیج برقی آلپ

مزایای پکیج برقی

مزایای پکیج برقی آلپ صنعت به شرح زیر است و همین مزایا باعث رضایت خیلی از مصرف کنندگان این محصول شده که برای بررسی بیشتر به چند نمونه از مزایای پکیج برقی اشاره ای خواهیم داشت

راندمان گرمایشی بالا

اولین مزیت پکیج برقی راندمان ۹۵% این محصول است و به دلیل عدم استفاده از دودکش پرت حرارتی بسیار پایینی دارند به همین دلیل تمامی کارکرد دستگاه صرف تامین آبگرم میشود. این مزیت حتی باعث میشود محدودیتی در محل نصب پکیج نداشته باشد زیرا دودکش برای نصب و راه اندازی مورد استفاده قرار نمیگیرد. در نظر داشته باشید که المنت تعبیه شده در این دستگاه گرمایش آب را در کوتاه ترین زمان ممکن تامین کرده و این یکی از مهم ترین مزایای پکیج برقی دیواری بدون دودکش می باشد.

بدنه‌ی مقاوم و لوکس

دومین مزیت پکیج برقی بدنه ی این محصول است که از قطعات داخل پکیج برقی محافظت می کند.آلپ صنعت بدنه این دستگاه ها را از ورقه های فولادی ساخته است که بسیار مقاوم و ضد ضربه هستند

محل نصب پکیج برقی

سومین مزیت پکیج برقی آلپ طراحی استاندارد و لوکس در ابعاد های کاملا کوچک است تا مصرف کننده بعد از نصب از زیبایی آن لذت کافی را ببرد زیرا زیبایی خاصی به محیط و دکوراسیون می دهد و این به دلیل استفاده از رنگ کوره ای و طراحی زیبا می باشد.

طراحی کوچک و شیک

طراحی کاملا استاندارد پکیج های برقی در مقایسه با سایر پکیج ها مهمترین مزایای پکیج برقی آلپ میباشد و این عمر به دلیل عدم داشتن دودکش میباشد و این قابلیت را برای مصرف کننده میدهد که در تمامی نواحی خانه نصب شود و از کارکرد آن به نحو احسن استفاده شود حتی امکان آلودگی هوا را ندارد و به عنوان دوسدار طبیعت شناخته میشود.

منبع انبساط تراکمی

مزیت بعدی پکیج برقی داشتن منبع انبساط در آن است که اهمیت بسیار بالایی دارد، وظیفه منبع انبساط تراکمی این است که در هنگامی که فشار آب در درون سیستم افزایش پیدا می کند، برای جلوگیری از ترکیدن دستگاه فشار آب را کاهش می دهد و برعکس آن در مواقعی که افت فشار آب به وجود می آید این دستگاه افت فشار آب را جبران می کند و دیگر قطعات مانند پمپ نیز در فشار نمی باشد.

عدم نیاز به دودکش

از دیگر مزیت پکیج های برقی همان طور که از نامشان پیداست با استفاده از انرژی الکتریکی کار می کنند. احتراق در این پکیج ها رخ نمیدهد و به همین سبب گاز سمی و مضر زیاد تولید نمیشوند که جهت انتقال گاز ها به بیرون نیازی به دودکش باشد.

هزینه تعمیر پایین

به دلیل اینکه در این پکیج ها احتراق وجود ندارد و به جای مشعل از المنت استفاده میشود، قطعاتش طول عمر بالاتری داشته و هزینه های نگهداری و سرویس آن بسیار پایین تر از انواع دیگر پکیج ها است و این مورد به نوبه ی خود یکی از مزایای مهم در این محصول است.

امنیت پکیج برقی

یکی از مهم ترین دغدغه های استفاده کنندگان از پکیج های برقی ترس از برق گرفتگی می باشد پس باید در نظر داشته باشید پکیج های برقی آلپ صنعت دارای فیوز محافظ جان سه لایه می باشند و در صورت کوچکترین اتصال در برق فیوز به کار رفته در دستگاه به صورت خودکار برق ورودی به پکیج را قطع میکند و از آسیب رسیدن به پکیج و برق گرفتکی کاملا جلوگیری می کند، بنابراین این مورد را می توان با اهمیت ترین مزیت پکیج برقی دانست.

همچنین به این نکته مهم توجه داشته باشید که  پکیج برقی دیواری بدون دودکش توسط آلپ صنعت به صورت بیمه شده به مشتری تحویل داده می شود.

کارکرد بدون صدا 

پکیج برقی دیواری آلپ صنعت به دلیل کارکرد با برق و المنت هیچگونه صدایی ندارند و کاملا بدون صدا می باشند زیرا در داخل پکیج احتراقی صورت نمی گیرد و کارکرد آنها مانند سماور برقی می باشد.

نتیجه گیری در مورد معایب و مزایای پکیج برقی

در این مطلب ما از معایب و مزایای پکیج برقی گفته ایم و حالا شما می توانید  با بررسی پکیج ها بهترین نوع پکیج را که متناسب با شرایط  و آب و هوایی و مالی و نیاز های شما را برطرف می کند را از فروشگاه اینترنتی آلپ سفارش دهید.

پکیج برقی ارزانتر است یا پکیج گازی؟

پکج های برقی قیمت بالاتری نسبت به پکیج های گازی دارند و علت آن نیز استفاده از قطعات بیشتر در پکیج های برقی است.

آیا در هنگام قطی برق نیز آب گرم را تامین میکند؟

در هنگام قطی برق این پکیج های برقی  از کار افتاده و امکان تامین آب گرم را برای ما ندارند.

پکیج های دیواری برقی بهتر است یا گازی؟

استفاده از پکیج ها بستگی به میزان استفاده و محیط دارد برای مثال در مناقطی که به گاز شهری دسترسی ندارید استفاده از پکیج برقی بهترین گزینه است.

Views: 823

نظر خود را بنویسید

واحد فروش