بهترین هیتر برای گرمایش گلخانه

بهترین هیتر برای گرمایش گلخانه

بهترین هیتر برای گرمایش گلخانه

امروز با رونق گلخانه ها نیز  برای پروش گیاهان در هر ۴ فصل می توان پرورش داد، برای اینکه گیاهان از سرما خراب نشوند و از دستگاه هایی برای گرم نمودن محیط گلخانه مورد استفاده قرار می گیرد. شاید سوال شما هم این باشد که  بهترین سیستم گرمایشی برای گلخلنه ها چی می باشد؟ ما برای شما بهترین هیتر برای گرمایش گلخانه را پیشنهاد می دهیم، این هیتر ها به سیستم های گرمایشی گفته می شوند که در فصل های سرد سال از آن دستگاه برای تامین گرمایش محیط گلخانه را تامین می کند. هیتر ها به نوعی مانند بخاری  عمل می کنند و با این تفاوت که  اندازه گرمای تولید  هیتر ها نسبت به بخاری ها بیشتر می باشد و مصرف سوخت کمتری دارد. هیتر ها بدون هیچ گونه آلودگی محیز نیز  کار می کنند. از دستگاه های هیتر برای گلخلنه هایی که با متراژ بالا  هستند کاربردی می باشد و در گلخانه های کوچک نیز استفاده می شوند ولی قیمت بالایی دارند به صرفه نمی باشد.

راندمان گرمایشی هیتر ها در گلخانه ها به چه شکلی می باشد؟

اولین پرسشی که هنگام خرید هیتر گلخانه  به ذهن خریداران میرسد راندمان گرمایشی آن است، چون از این دستگاه فقط برای گرمایش محیط استفاده می شود به عنوان مثال هیتر  ۵۰ کیلو  کالری  در ساعت رادارد و برای تولید این مقدار نزذیک به ۵ متر مکعب  گاز مصرف کند و بر این دلیا است که عایق بندی در راندمان گرمایشی دستگاه تاثیر گذار می باشد. هیتر گلخانه ای را در داخل سالن ها قرار می دهند ولی دودکش آن را بیرون از سالن ها نیز قرار چون با مصرف سوخت فسیلی آلایند سمی تولید می شود و نباید بر داخل گلخانه نفوذ کند.

چند نوع هیتر برای گرمایش گلخانه وجود دارند؟

با پیشرفت تکلونوژی دیگر برای گرم کردن گلخانه ها از هیزم استفاده نمی کنند چون سیستم های حرارتی فراوانی در بازار موجود است که می توان استفاده کرد که هیتر ها نمونه از آن سیستم های حرارتی گلخانه های هستند که چند نوع از آن ها را معرفی می کنیم

جت هیتر برقی

دستگاه جت هیتر برقی تشکیل شده از قطعات اصلی که نام برده می شوند، فن ، المنت، ترموستات و الکتروموتور که در جت هیتر های برقی وجود دارند و بدنه های تمامی هیتر ها مانند یک دیگر هستند که معمولا از گالوانیزه یا فولاد می باشند که با  رنگ کوره ای پوشش داده شده است. جت هیتر های برقی توسط انرژی الکتریکی کار می کنند و برای گرم نمودن از المنت هایی به کار گرفته شده که بسیار قوی می باشند و راندمان گرمایشی بالایی دارند. فنی که در داخل جت هیتر برقی به کار گرفته برای انتقال گرما را بر عهده دارد که بتواند  با برد بیشتری نیز  گرمارا منتقل کند.

جت هیتر برقی برای گلخانه

هیتر گازی

در هیتر های گازی از مشعل استفاده کرده است  و رگلاتور نیز دارند.  این هیتر ها با سوخت مصرفی گاز  برای سوختن استفاده می کند که به مشعل نیاز می باشد و این سیستم ها دارای دوکش می باشند چون با استفاده از سوخت فسیلی آلایند دودی ایجاد می گردد و این آلایند سمی و دودی  به وجود آمده توسط دودکش به بیرون از گلخانه نیز می رود. رگلاتور در هیتر های گازی از قطعاتی می باشد که برای کنترب فشار گاز به کار می روند و مقدار گاز وارد شده را به داخل دستگاه منتقل می کنند.

هیتر گازوئیلی

در هیتر های گازوئیلی هم مانند گازی ها از مشعل استفاده شده که با استفاده از سوخت گازوئیل گرما تولید می کند ولی تنها مشعل نیست فن نیز وجوددارد که گرمای  تولید شده توسط مشعل را نیز فن به سمت جلو  منتقل می کند.در هیتر های گازوئیلی از باک هم برای ریختن سوخت  نصب می کنند و می توان میزان ظرفیت باک نصب شده را کم یا زیاد کرد که این کار هم با تعویض باک صورت می گیرد.

چرا باید جت هیتر بخریم؟

این سوال ها بیشتر مشتریان از کارشناسان فروش آلپ صنعت می پرسند که چرا باید جت هیتر بخریم؟ پاسخی که به آن ها داده می شود بسیار قانع کننده است و با گفتن ویژگی های هیتر  مشتاق برای استفاده  از آن دستگاه ها هستند، یکی از دلایلی که طرفدار و کاربران فراوانی زیادی وجود دارد همین راندمان حرارتی بالا و مصرف پایین آن ها باعث خرید می شوند و از این جت هیتر ها در مرغداری ها و کارگاه های صنعتی و گلخانه ها و… مورد استفاده قرار می گیرند،  این هیتر ها  باقطعات باکیفیت ایتالیایی و استاندارد  تولید می شوند که دارای انواع مختلفی که منتاسب با هر ظرفیت و محیطی  و شرایط آب و هوایی می توان انتخاب و خریداری کرد پس نابراین خرید و کاربرد جت هیتر های آلپ از با صرفه ترین ها می باشند.

وظیفه ترموستات در جت هیتر برقی چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چذا باید از ترموستات در سیستم های حرارتی برقی استفاده می کنند؟ ترموستات چه کارایی در جت هیتر های برقی دارند؟ در مواقع حتما دقت کنید به همراه سیستم های گرمایشی حتما ترموستات داشته باشند چون ترموستات باعث می شود که از انرژی الکتریکی و فسیلی کمتری مصر کند چون با ترموستات می توان دما محیطی که می خواهیم جت هیتر را در آن جا قرار دهیم  را با ترموستات تنظیم می کنیم و در مواقعی که با درجه ای که در جت هیتر تنظیم شده و دما به آن سطح نیز رسید دیگر دستگاه خاموش می شود و در این حال از انرژی الکتریکی به هیچ وجه مصرف نمی کند و باعث می شود که در هدر رفتن و کاهش هزینه ها کمک کند و از همه مهم تر اگر فضای گلخانه استفاده می شوند می تواند دمای زیاد به گیاهان آسیب بزند ولی با تنظیم دجه حرارتی به رشد و کیفیت گیاهان آسیب نمیزند.

وظیفه ترموستات در جت هیتر برقی

روش های تامین گرمایش هیتر های گازی و گازوئیلی

هیتر های گازی و گازوئیلی که  را به صورت تک سوخت را دوگانه سوز طراحی می وند که با خرید هیتر گازی می توان  با تنظیم قطعات آن را گازوئیلی کرد یا اینکه به صورت سفارشی به کارخانه سازده سفارش کنند که به دوگانه سوز طراحی شود. به هر حال در این مقاله برای شما  نحوه کارکرد هیتر گازی را  توضیح می دهیم.

هیتر های گازی را در ابتدا به شیر گاز که همان منبع تغذیه می باشد وصل می کنیم،  و بعد با استفاده از کبریت یا فندکی به شعله آن نیز نزدیک می کنیم و روشن می شود  و گاز و اکسیژن با هم ترکیب شده و شعله ایجاد می شود و بعد شروع به گرم کردن کوره داخل هیتر می شود و در پشت جت هیتر فن هایی وجود دارند که با دمش هوای سرد به داخل گرم کرده و به بیرون منتقل می کند و ناگفته نماید که بر روی بدنه آن از کنترل پنلی  نصب شده که می توان تمامی اجرای الکتریکی داخل هیتر را کنترل کرد و با داشتن خطایی بر روی آن نشان می دهد و با نشان دادن هر کد داخل دفترچه آن نوشته چه کدی برای چه نوع خطایی است. دقت داشته باشید که باید حداقل دودکشی که نصب می شود یک متر از دستگاه فاصله داشته باشد چون اگر به این شکل نباشد گرمای تولید شده ۴۰ درصد آن نیز  به بیرون منتقل می کند باید به صورت استاندارد نصب شوند.

نکات مهم در هنگام انتخاب هیتر برای گرمایش گلخانه

در مواقعی که کاربران هیتر گازوئیلی را به عنوان سیستم گرمایشی خریداری می کنند باید به نکاتی توجه کنند که در موقع استفاده کردن دچار مشکل نشوند، جت هیتر های گازوئیلی در دو مدل نیز تولید می شوند که به صورت با ک دار و بدون باک هستند. که حدوداً ۴۵ الی ۷۰ لیتر ظرفیت دارند که برای ساعت های متوالی  می تواند مورد استفاده قرار بگیرند. این دستگاه ها برای متراژ  محیط های بالا  در نظر گرفته شده که گرمای مطلوبی را  ارائه می دهند. نکته دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار است دودکش آن می باشد که باید به قطر ۱۵ سانتی متر باشد که آلایند دودی تولید شده را به بیرون منتقل کنید و برای تنظیم هیتر ها از پایه هایی مخصوص استفاده می شوند که بتوان آن را تنظیم کرد که به کف یا هوا گرما را بزند.

نتیجه گیری در مورد هیتر برای گرمایش گلخانه

حالا می توان به نحوه درستی نیز انتخاب کرد که باید از چه نوع دستگاهیی برای تامین گرمایش گلخانه استفاده کرد که مقرون به صرفه باشد و تنها این مطالب نیست می توان از طریق فروشگاه اینترنتی آلپ صنعت هیتر های برقی و فسیلی را مقایسه کرد که کدام  صرفه اقتصادی بالایی دارند.

Views: 5

نظر خود را بنویسید

واحد فروش