روش های گرم نمودن آب استخر

روش های گرم نمودن آب استخر

روش های گرم نمودن آب استخر

اگر شما هم صاحب استخر هستید و می خواهید که با بهترین روش نیز آب استخر را گر م کنید و از گرمای مطلوب آن لذت ببرید، ولی نمی دانید که از چه دستگاهی برای گرم نمودن آن استفاده کنید و چه روشی بهترین و مناسب ترین گزینه برای گرم نمودن آب استخر است، با خواندن این مقاله می توانید بهترین روش مناسب را انتخاب کنید.

پکیج استخری چیست ؟

امروزه با ساخت سیستم های حرارتی  که برای گرم نمودن آب استخر نیز به کار می رود که بسیار کم مصرف و راندمان حرارتی بالاییی دارند که فقط با سوخت گاز و گازوئیل گرمایشی مورد نیاز را تامین می نمایند.این پکیج های استخری امنیت بسیار بالایی دارند.بدنه این پکیج استخری، از ورقه های فولادی نیز ساخته می شوند چون استخری مکانی رطوبی می باشد و باید برای مقاومت در بربار رطوبت از بدنه ای مقاوم  و ضد رطوبت ساخته شده باشد وبا رنگ کوره ای استاتیک نیز پوشش داده شده است.

پکیج استخری با چه قطعاتی گرمای مورد نیاز را تامین می نماید؟

مشعل

برای تامین حرارت در پکیج استخری از مشعل به کار بر رفته است.در کل این پکیج ها دو حالت تک مشعل و دو مشعل قابل تولید می باشند.از این پکیج های استخری در ظرفیت های بالا مناسب برای استخر هایی با متراژ بالا  را پوشش می دهند.

شعله پخش کن

شعله پخش کن دیگر امکاناتی می باشد که در پکیج استخری وجود دارد، وظیفا این قطعه اختلاط در هوا و سوخت می باشد.شعله پخش کن در واقع برای جلوگیری از اتلاف حرارت نیز موثر می باشد.

علایق EPDM

برای افزایش حرارت و پیشگیری از اتلاف انرژی در پکیج استخری آلپ از عایق بندی به کار برده شده که از نوع آلاسترومیک epdmمی باشد و از نوع برند کره می باشد، در واقع این عایق بندی از پشم سنگ و پشم شیشه تشکیل شده و ضخامنت خوبی دارد.

گیج فشار(Emit)

در پکیج استخری از گیج فشاری استفاده کرده که برای زمانی وارد عمل می شود که فشار در مدار بسته افزایش داشته باشد این قطعه از آن جلوگیری می کند.

مبدل حرارتی

همانگونه ذکر  شده در پکیج های استخری آلپ صنعت از دو نوع مبدل حراراتی استفاده شده است.پکیج های دو مبدل از دونوع  مبدل حرارتی یه کاررفته که صحفه ای مخصوص برای آبگرم مورد نیاز  مصرفی را تامین می نماید و حلزونی مخصوص تامین گرمایش آب استخر نیز به کار می رود.

شیر تخلیه خودکار

در هنگام ساخت دستگاه از شیر تخلیه ای استفلده کرده اند و برای از افزایش فشارآب جلوگیری می کند.این شیر عملکردی اتوماتیک دارد و زمانی که افزایش فشاری انجام شئد سریعا شیر تخلیه به صورت لتوماتیک آب اضافی را به بیرون میریزد و بسیار کاربردی در امنیت می باشد.

صفحه نمایش دیجیتال

این صفحه نمایش در پکیج از نوع LCDبوده . تمامی عملکرد های دستگاه  را نشان می دهد و که بیشتر برای بررسی دمای دستگاه و خطا هایی که به وجود آمده از ان استفاده می کنند.

گرم نمودن اب استخر با پکیج استخری

روش استفاده از پکیج استخری

چون این پکیج از با سوخت های فسیلی گرما آب استخر را تامین می نماید بر این علت پکیج دارای مشعل هایی است.بعد از نصب نمودن پکیج استخری توسط افراد ماهر و کار بل  حالا آماده به ارائه گرما می باشد.

شما با فشردن کلید استارتی پکیج مشعل های آن شروع به کار می کنند.مشعل رو هم که توضیح دادیم برای احتراق سوخت و تولید گرما می باشد.سوختی که به مشعل وارد می شود با مقداری هوا مخلوط شده و توسط جرقه زن محترق می شوند.گرمای حاصل از شعله نیز دوعدد مشعل به مبدل هایی حرارتی که در داخل پکیج استخری وجود دارند وصل هستند و آن مبدل ها گرم می کنند.مبدل ها آب موجود در داخل پکیج را گرم می کنند و بعد توسط پمپی که در داخل پکیج استخری تعبیه شده آب را به بخش های مختلف استخر منتقل می کند.چون در این پکیج استخری دو عدد مبدل حرارتی وجود دارد و هر یک وظیفه خاص خود را دارند.مبدل حلزونی آبی را که در دوش های استخر به صورت گرم می آیند را تامین می نماید ودیگر مبدل که به صورت صفحه ای است آب اسختر را گرم می کند که در واقع با خرید یک پکیج می توان رد نوع حرارت تولید کرد.

پیش نیاز های پکیج استخری

پکیج استخری آلپ صنعت در دو حالت گازی و گازوئیلی می باشد پس اگر شما می خواهید که از آن پکیج برای گرم نمودن آب استخر ویلا یا …. خود استفاده کیند حتما باید در نظر داشته باشید که سوخت مورد نظر خود را تامین کنید که از طریق سوخت مصرفی آب را گرم می نماید.ابعاد این دستگاه بسیار کوچک است و مانند موتور خانه های قدمی نیست که محل زیادی را اشغال کند.از این پکیج استخری می توان در محیط های سر پوشیده و محیط باز استفاده کرد در محیط های سر پوشیده بازده بهتری نسبت به محیط های پوشیده دراد.

نحوه گرمایش آب استخر 

در مرحله اول شما باید پکیج را را به سوختی که در دسترس دارید وصل کنید اگر از نوع دوگانه سوز باشد می توانید به گاز شهری یا گازوئیل متصل کنید.حالا در مرحله دوم نیز دکمه استارت را  بزنید، بعد زدن دکمه استارت پکیج شروع به کار می کند و مشعل جرقه ای روشن می شود وبعد از روشن شدن مشعل شعله پخش کن وظیفه اختلاط سوخت و هوا را بر عهده دارد و از خروجی شعله به بیرون جلوگیری می کند.

مزایای استفاده از پکیج استخری

  • در هنگام کار کرد پکیج هیچ گونه صدایی از خود ایجاد نکرده
  • پکیج استخری تمامی آلایند های دودی خود را توسط دودکس نیز به بیرون منتقل می کند.
  • تمامی قطعات به کار رفته در پکیج استخری درجه یک و از کیفیت بالایی بر خوردار هستند.
  • راندمان و بازدهی حرارتی بالایی نسبت به موتور خانه های قدیمی دارد.
  • توانایی تامین آب گرم استخر و سیر کوله کردن آن را بدون نیاز به پمپ آب را دارد.
  • این پکیج استخری نسبت به موتور خای سنتی فضای بسیار کمی را اشغال می کند.

چرا نباید از پکیج برقی برای گرم نمودن آب استخر استفاده کنیم؟

اگر شما جز ان دسته از افرادی می باشید که پکیج برقی دیواری را برای گرم نمودن آب استخر خریداری کرده اید باید این رو برای شما بگم که کاملاً سیستم گرمایشی نامناسبی را خریداری کرده اید چون این پکیج های برقی در مواقعی که برق باشد دیگر قارد به گرم نمودن آب نیستند و این یکی از معایب های پکیج برقی می باشد.

شما چون پکیج را در فضای پر از رطوبت نیز قرار می دهید و اگر اطلاع داشته باشید جریان الکتریکی به آب و بخار بسیار حساس بوده و هست و استفاده از پکیج برقی برای گرم نمودن آب استخر بسیار خطرناک می باشد.اگر از پکیچ برقی استفاده کنید هزینه قبض برق نیز افزایش پیدا می کند چون پکیج برقی از نیروی برق بیشتری برای گرم نمودن آب استفاده می کند.پکیج استخری دوگانه سوز بهترین گزینه برای گرم نمودن آب استخر می باشد چون در موقعی که به یکی از سوخت های فسیلی (گاز و گازوئیل) دسترسی نداشتید می تواند ازجایگزین آن می توان استفاده کرد.

Views: 24

نظر خود را بنویسید

واحد فروش