حوله خشک کن فولادی بهتر است یا آلومینیومی

حوله خشک کن فولادی بهتر است یا آلومینیومی؟

حوله خشک کن فولادی بهتر است یا آلومینیومی

 محصولات گرمایشی مثل پکیج برقی دیواری، گازی و … از پر کاربردی ترین سیستم ها می باشند که با افزایش تقاضا نیز روز به روز پیشرفته تر و تولید آن گسترش می یابد. سیستم های حوله خشک کن  معمولا با انرژی الکتریکی کار می کنند و در حمام و سرویس های بهداشتی نیز نصب می شوند. از این حوله خشک کن ها  برای خشک نمودن حوله و لباس های شسته شده برای گرم  نمودن حمام و سرویس بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با پیشرفت در مجموعه صنعت و تکنولوژی برای رفاه حال مردم کشور از حوله خشک کن هایی را تولید کرده که توسط برق کار می کنند و میزان رطوبت در آن ها بالا می باشد.

مقایسه فولاد و آلومینیوم

جنس فولاد یکی از ارزان ترین جنس هایی می باشد که موجود می باشد ولی مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی  نیز  دوام دارد،  حوله خشک کن  آلومینیومی از دهه ۱۹۷۰ محبوب ترین ماده ای می باشد که از ان استفاده می کنند، تکت همه ان ها که برای ساخت حوله خشک کن استفاده نمی کنند برای اجناس دیگری هم مورد استفاده قرار می گیرند.

حوله خشک های آلو مینیومی  را که بیان کنیم از بهتریو درجه یک ارین جنس ها می باشد ولی مقاومت در بربار ظربات نسبت به جنس فولادی کم می باشد ولی جنس آلو مینیوم به خصوص در ساخت حوله خشک در کشور هایی مانند ایتالیا نیز  تولید می شوند. چون جنس آلومینیوم رسانی بسیار مناسبی میباشد که گرما را منتقل می کند. عامل دیگری که وجود دارد آن است که حوله خشک کن ها چون از جنس آلومینیومی می باشند بسیار سبک وزن هستند ولی فولادی ها بسیار  سنگین وزن می باشند. کیفیت بالا جنس آلومینیوم در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم تر می باشد.

مقایسه فولاد و آلومینیوم

معایب حوله خشک کن فولادی

حوله خشک کن هایی که بدنه آن ها از جنس فولاد می باشد معمولا وزن زیادی دارند و در حمل و نقل دچار مشکل نیز می شوند، مشکلی دارند و در سوخت مصرفی نیز تاثیر گذار می باشد، مدت زمان زیادی طول می کشد که لوله های آن گرم شوند.

مزایا حوله خشک کن فولادی

حوله خشک کن های فولادی در صربات سنگین بسیار مقاوم هستند و بدنه که دارند ضد زنگ و طول عمر بالایی دارند، از این نوع حوله خشک کن ها در برابر رسوبات  بسیار مقاوم می باشند و بر همین علت است می توان در  مناطقی که آب لن جا املاح  زیادی دارد  استفاده کرد، توان حرراتی بالایی که دارند محیط اطرلف را هم گرم می کنند و برای جمام هایی که بزرگ هستند مناسب می باشد.

ویژگی های حوله خشک های آلومینیومی

حوله خشک کن های آلومینیومی از ظاهری بسیار شیک و زیبا طراحی شده و وزن ان ها نسبت به جنس فولادی سبک تر می باشد، که در مواقع جابه جایی بسیار راحتر می توان جابه جا کرد. مراحل نصب این حوله خشک کن ها بسیار هم سخت نیست و راحت می باشد. جنس آلومینیومی نسبت به فولادی به سرعت بیشتری و در مدت زمان کمتری گرم می شوند.

نحوه نصب حوله خشک کن

در مرحله اول نصب دستگاه حوله خشک کن  باید دقت داشته باشید که به صورت دقیق اندازه گیری کیند و با تراز از صاف بودن آن مطمئن شوید بعد از انجام این کار ها نیز  دریچه سر بسته وجود دادر که در قسمت دیگر شیر تخلیه می باشد و به هواگیری نیاز دارد  می توان توسط پیچ گوشتی مخصوص هواگیری سیستم حوله خشک است انجام دهید. در هنگام خرید دستگاه حوله خشک کن نیز  دقت کنید که از پیچ هایی مخصوصی که دارند به همراه آن باشند و حوله خشک کن دارای دو دریچه پایین دارد که بر روی شیر های ورودی و خروجی بسته می شود و بر روی دیوار نیز پیچ می شوند و بعد از اتمام این مراحل نیز می توانید از حوله خشک استفاده کنید و اگر  نتوانستید که نصب کنید می تواند از نصاب های ماهر  در این حوزه کمک بگیرید.

نحوه نصب حوله خشک کن

چگونگی ایجاد حرارت در حوله خشک کن ها

حوله خشک کن ها از سیستم های بروز ی می باشند که در حمام  ها  و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرند، این دستگاه نام آن ها بر خود دارند برای خشک نمئدن دستمال ها و حوله نیز کار برد دارند و با گرم نمودن لوله های آن نیز  گرما را به محیط منتقل می کند. فرآیند گرمایشی در این دستگاه با استفاده از نیروی برق نیز می باشد ولی نوعی دیگری هم وجود دارد که با آب گرم نیز مانند رادیاتور ها گرما را تامین می نماید در این مقاله نحوه فرآیند الکتریکی را توضیح داده خواهد شد. با وصل نمودن حوله خشک کن به به پریز پرق المنت هایی که در داخل آن وجود دارند گرم می شوند، با گرم شدن المنت ها حرارات را به بدنه منتقل نموده و با داغ شدن لوله ها گرما را به محیط و حوله ای که بر وی آن قرار دارد منتقل می کنند. کلا تمامی مراحل کارکرد حوله خشک کن ها زیاد پیچیده نمی باشد.

نتیجه گیری

با توجه به گفته های بالا می توان پی برد که بهترین سیستم گرمایشی یا همان حوله خشک کنی که مورد نیاز می باشد را تهیه کرد و برای خرید حوله خشک کن می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی آلپ صنعت که لینک آن موجود می باشد که از  محصولات فراوانی می توانید دیدن فرمایید. چون فروشگاه صنعتی آلپ ۱۲ ماه گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش نیز ارائه می دهد.

Views: 123

نظر خود را بنویسید

واحد فروش