رفع نشت دیگ بخار

نشت دیگ بخار

رفع نشت دیگ بخار

نشت دیگ بخار یکی از رایج ترین مشکلاتی میباشد که به ندرت یافت میشود.نشست در دیگ بخار میتواند بر فشار آب، گرم کردن و عملکرد موثر سیستم آب گرم مصرفی شما تاثیر بگذارد.اگر فکر میکنید حتی کوچکترین نشست در دیگ بخار دارید بهتر است سریعا آن را برطرف کنید.چون هر چقدر این مشکل را حل نکنید مشکلات دیگری را پدید می آورد.برای انجام این کار یا باید با یک تعمیر کار متخصص تماس بگیرید یا خودتان دست به کار شوید.ما در این مقاله به صورت چند مرحله ساده رفع نشتی دیگ بخار را بررسی میکنیم.و بدون پرداخت هیچ هزینه اقدام به رفع این مشکل میکنیم.

 

نشت دیگ بخار

مرحله اول : لوله ها را به صورت کامل بررسی کنید.

ابتدا به سراغ لوله ها بروید در صورتی که صدای چکه کردن در شب و روز به گوشتان رسیده است حتما نشست از لوله ها میباشد این نشست ممکن است از لوله های اتصال باشد.سعی کنید با اچار به اتصالات لوله ها ضربه بزنید تا ببینید علائمی از آب در اطراف لوله ها وجود دارد یا نه.در صورت وجود آب در اتصالات لوله ها آن ها را محکم کنید.

مرحله دوم : دیگ بخار را بررسی کنید.

در این مرحله به اطراف دیگ نگاه کنید.اگر در قسمت زیرین آسیب آب وجود داشته باشد حتما دیگ دارای رسوب میباشد؟ شاید دریابید زمانی به صورت قطره قطره در اثر خاموش نبودن سوپاپ دیگ بخار ایجاد میشود. این مسئله را تا جایی که میتوانید و باعث هرز شدن اتصالات نمیشود را با آپار ببندید و سپس دیگ را اجرا کنید تا در صورت بروز مشکل این مشکل را آزمایش کنید. اگر در حین بررسی دیگ بخار لوله کوچکی وجود داشته باشد که آب از آن نشست کند در فشار در مخرن مشکلی وجود دارد این لوله برای خروج فشار میباشد ابتدا بررسی کنید که مسدود نشده باشد و به سراغ دفترچه راهنمای مشتری بروید تا طبق آموزش در دفترچه فشار دیگ خود را کاهش دهید.

 

مرحله سوم : نشت گاز را بررسی کنید.

اگر در شیلنگ گاز خود مشکل داشتید ممکن است در سیستم سوخت خود نشستی داشته باشید.ابتدا لبه های اتصال سوخت را بررسی کنید و در صورتی که با بوی گاز مواجه شدید بلافاصله با یک مهندس یا تعمیر کار تماس بگیرید و در حالی که منتظر رسیدن تعمیر کار هستید حتما گاز را به صورت کامل قطع کنید.

مرحله  چهارم : نشتی های دودکش را بررسی کنید.

در حالی که اقدام به بررسی سایر نشت ها کردید این یک فرصت خوبی است که بررسی کنید آیا دودکش شما به خوبی کار میکند. تمامی درب های داخلی به جز درب حمام و درب اتاقی که دیگ بخار در آن قرار دارد را ببندید.سپس یک شعله یا چوب بخور روشن کنید و آن را در لبه دودکش نگه دارید.اگر دود یا شعله به داخل دودکش رفت مشکلی در دودکش ها وجود ندارد اما اگر دود در داخل اتاق بماند گاز های سوخته شده وارد دوکش نمیشوند بلکه در داخل اتاق انتقال پیدا میکند برای حل این مشکل ابتدا یک پنجره را باز کنید و قبل از رفع این مشکل دیگ را به صورت کامل خاموش کنید.

Visits: 222

نظر خود را بنویسید

واحد فروش