هر آنچه باید در مورد پکیج برقی بدانید!

پکیج برقی بدون دودکش

هر آنچه باید در مورد پکیج برقی بدانید!

 * در این مقاله همه چیز در مورد پکیج برقی بدون دودکش را برای شما جمع آوری کردیم تا بتوانیم شما را با نحوه کارکرد این سیستم های گرمایشی آشنا کنیم *

پکیج برقی بدون دودکش چیست؟

یکی از جدیترین و به روزترین دستگاههای به کار رفته در سیستم گرمایشی پکیج برقی بدون دودکش میباشد. این سیستم گرمایشی بهترن گزینه برای محیط هایی میباشد که دسترسی به سوخت های فسیلی در آن مکان ها وجود ندارد به همین دلیل تنها راه تامین گرمایش محیط استفاده از پکیج های برقی آلپ میباشد.

گروه صنعتی آلپ اولین مخترع پکیج برقی بدون دودکش در ایران به شمار می آید که توانسته است این صنعت را در داخل ایران بومی سازی کند به همین دلیل توانست با هم فکری مهندسان ایرانی پکیج های برقی بدون دودکش را تولید و روانه بازار کند.

میزان راندمان پکیج های برقی آلپ بسیار بالا بوده و به دلیل طراحی استاندارد و نداشتن دودکش پرت حراراتی ندارند زیرا تمامی کارکرد دستگاه صرف گرم شدن آب میشود البته ناگفته نماند که تمامی راندمان بالا فقط به خاطر عدم وجود دودکش منتهی نمیشود بلکه کیفیت قطعات هم تاثیر گذاری بسیار بالایی دارد.

پکیج های برقی گروه صنعتی آلپ به دو صورت دیواری و زمینی تولید میشود که در ادامه به بررسی هر کدام میپردازیم :

همه چیز درمورد پکیج برقی بدون دودکش دیواری

این مدل از دستگاه ها دارای ابعاد و ظرفیت های متفاوت میباشد که به صورت دیواری نصب و راه اندازی میشود. یکی از مهم ترین مزیت های این دستگاه ها نصب به صورت مستقل در هر واحد است تا هم هزینه لوله کشی کاهش پیدا بکند یا هم راندمان دستگاه افزایش پیدا کند.

این دستگاها در ظرفیت های ۲۴۰۰۰ . ۲۸۰۰۰ . ۳۰۰۰۰ . ۳۶۰۰۰ . ۴۵۰۰۰ تولید و روانه بازار میشود تا بتواند در تمامی ابعاد و متراژ محیط مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از مهمترین مزیت های استفاده از پکیج های برقی میزان مصرف برق پایین آنها میباشد زیرا باعث کاهش هزینه های ماهیانه میشود و به دلیل استفاده از قطعات (اروپایی و ایتالیایی) کاملا وارداتی درجه یک هزینه تعمیر به شدت پایین میباشد.

مصرف برق

مصرف برق پکیج برقی بدون دودکش آلپ بسیار پایین بوده و با توجه به میزان ظرفیت آنها از ۵ کیلووات متغیر میباشد ولی در مقابل راندمان بالا این مصرف به چشم نمی آید و باعث میشود دستگاه با نیم ساعت کارکرد یا کمتر البته با توجه به مصرف آب بهترین عملکرد را در اختیار مصرف کننده قرار دهد .

طراحی شیک

گروه صنعتی آلپ پکیج های تولیدی خود به صورت شیک طراحی کرده است تا امکان نصب در آشپزخانه یا حتی نصب بین دوکابینت را دارا باشد و زیبایی خاصی به محیط میدهد. این مزیت باعث میشود تا مصرف کننده از دستگاه در تمامی محیط استفاده کند.

راندمان بالای ۹۵%

یکی از مهمترین مواردی که در پکیج برقی دیواری آلپ مشتری در نظر میگیرد راندمان بالای کارکرد دستگاه میباشد. در نظر داشته باشید که راندمان تمامی پکیج های برقی در بازار متفاوت بوده و مهم ترین دلیل آن قطعات دستگاه میباشد.

به عنوان مثال عایق بندی دستگاه میتواند در راندمان تاثیر گذاری بسیار بالایی داشته باشد به همین خاطر تولید کنندگان به دلیل حاشیه سود بالا از عایق کار استفاده نمیکنند اما گروه صنعتی آلپ به عنوان برترین تولید کننده پکیج برقی بدون دودکش در ایران تمامی محصولات را به صورت کاملا استاندارد عایق بندی میکند تا راندمان محصول به صورت چشمگیری افزایش داشته باشد.

همه چیز در مورد پکیج برقی زمینی

پکیج برقی زمینی دارای ظرفیت های بالاتر بوده و امکان تامین گرمایش فضای زیادی را دارد. همچنین بیشتر با برق سه فاز راه اندازی میشود زیرا به دلیل بالا بودن کارایی این مدل از دستگاها امکان کارکرد با برقی تک فاز راندمان دستگاه را کاهش داده و باعث افت فشار برق محیط میشود حتی امکان نیم سوز شدن دستگاه به شدت بالا میرود. این پکیج ها امکان نصب و راه اندازی به صورت زمینی را دارا بوده و فضای خاصی باید برای نصب در نظر گرفته شود.

راندمان و ظرفیت

راندمان پکیج زمینی آلپ بالای ۹۳% میباشد و در بعضی از مدل ها به صورت دودکش دار طراحی شده است ولی پرت حرارتی زیر ۵% دارد و این به عنوان یک مزیت برای مصرف کننده به شمار می آید زیرا تمامی کارکرد صرف گرمایش آب و محیط میشود و از طرفی هم باعث کاهش هزینه های ماهیانه میشود.

پکیج های زمینی آلپ در ظرفیت های متفاوت تولید میشود و باعث میشود مصرف کنندگان با هر متراژی بتوانند از این دستگاها استفاده کنند البته به عنوان بهترین جایگزین برای موتور خانه های قدیمی به شمار می آید زیرا هیچ صدایی نداشته و کاملا بدون صدا طراحی و راه اندازی میشوند.

ابعاد و محل نصب

ابعاد پکیج های برقی زمینی آلپ به دلیل ظرفیت و قطعات زیاد نسبت به پکیج برقی بدون دودکش دیواری بزرگ بوده و باید محیط خاصی برای راه اندازی در نظر گرفته شود پس در نظر داشته باشید امکان نصب به صورت دیواری در این مدل وجود ندارد و باید به صورت زمینی نصب و با استفاده از لوله کشی به واحدها انجام شود.

تفاوت پکیج برقی دیواری با پکیج زمینی

تمامی کارکرد ، قطعات ، راندمان و برق مصرفی و … پکیج برقی بدون دودکش با پکیج زمینی یکسان بوده و تنها در نوع برق مصرفی (تک فاز ، سه فاز) ، محل نصب و ظرفیت با هم تفاوت دارند پس به غیر از این گزینه ها هیچ تفاوتی در عملکرد نداشته و بهترین کارکرد را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

تمامی محصولات آلپ صنعت دارای یک سال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش می باشد که در صورت ایجاد هر گونه مشکل به صورت فوری و در کوتاه ترین زمان گروه صنعتی آلپ اقدام به تعمیر دستگاه می نماید.

 

امیدواریم توانسته باشیم همه چیز در مورد پکیج برقی بدون دودکش را ارائه دهیم پس در صورت داشتن نظرات و پیشنهادات حتما در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشیم.

Visits: 130

نظر خود را بنویسید

واحد فروش