تفاوت کره گیاهی و کره حیوانی

تفاوت کره گیاهی و کره حیوانی-آلپ صنعت

تفاوت کره گیاهی و کره حیوانی

به صورت عمومی کره ها به دو نوع تقسیم می شوند که آنها گیاهی و حیوانی هستند که در همه ی فروشگاه های لبنی و سوپرمارکت ها به فروش می رسد و می توان تهیه کرد و در ادامه مطالب می توان به خاصیت ها و تفاوت کره گیاهی و کره حیوانی پی برد.

کره گیاهی چیست؟

کره گیاهی یا روغنی مارگارین محصولی است و از ترکیب  روغن های گیاهی  به وجود می آیند، بر خلاف داشتن ظاهری مشابه کره لبنی  پایه اصلی تولید آن  شیر نمی باشد.از کره های گیاهی در تهیه غذتهای مختلف  و شیرینی مورد استفاده قرار می گیرند.  کره گیاهی ترکیبی از روغن های گیاهی است که با استفاده از بتاکاروتن  به عنوان یک رنگ دهنده  طبیعی و پیش ساز ویتامین A  و امولسیفایر است.  همانگونه که اشاره شد کره گیاهی از روغن های متفاوتی تشکیل می شود. از روغن های ذرت  و سویا  که شناخته ترین روغن ها است برای تولید مارگارین استفاده می شود.

کره حیوانی چیست؟

کره حیوانی یا روغن حیوانی  از چربی شیر گاو، گوسفند و بز تهیه شده، این محصول  بیشترین  میزان مصرف  را در بین خانوارها را دارد که با گذشت زمان  برای اینکه چربی بالایی داشت و خطراتی بر سلامت به وجود می آمد کره گیاهی را جایگزین آن کردند. اما مشاهده می شود که افرادی هستند از کره های حیوانی استفاده می کنند.از مهم ترین ویژگی هایی که دارد نقطه دود بالای آن است. برای آشپزی محصولی مناسب می باشد که با دمای بالا خواهد بود. چون کره حیوانی تا درجه ۲۵۰ سانتی گراد حرارت را تحمل می کند  و تفاوت اصلی این دو محصول کره گیاهی و حیوانی در مواد معدنی و ویتامین ها می باشد.

کره حیوانی چیست؟

کره حیوانی چگونه به دست می آید؟

اگر در این مدت بازه زمانی به فروشگاه  لبنیاتی رفته باشید، حتما انواع کره حیوانی را مشاهده کرده اید، کره های حیوانات متفاوت مانند گاو، گاومیش، گوسفند و… تهیه شده اند. کره های هر حیوانی نیز متفاوت می باشد و احتمال دارد رنگ بعضی زرد پرنگ و یکی زرد کمرنگ باشد. به تهیه کره های حیوانی از دستگاه کره گیر استفاده می کنند کره در واقع دستگاه یا در کل بگوییم سیستمی می باشد که،  توسط آن میتوان ماست را به دوغ و کره تبدیل کرد. برای انجام این کار نیاز به ماست پرچرب است که با کمی اضافه کردن آب و یخ حبه ای در مدت زمان کمتری کره حیوانی خود را درست کرد. آلپ صنعت با ارائه دستگاه کره گیر با کیفیت و با قیمت مناسب درخدمت مشتریان عزیز می باشد.

کره گیاهی چکونه به دست  می آید؟

موضوعی که است بسیار جالب می باشد که کره حیوانی جز از دسته لبنیاتی نمی باشد. کره های گیاهی جایگزین کره حیوانی می باشد و در رسانه ها بیشتر توصیخ می شود، چون در تبلیغات به وجود چربی های غیر اشباع و کلسترول های مفید در آن اشاره کرده اند. واقعیت آن است که کره های گیاهی در دهه ۱۸۰۰ از کره حیوانی تولید شده اند و مواد اولیه ان روغن و آب و نمک است و بسیار کم شیر اضافه می کنند که کره گیاهی تولید می شود. و دشواری که دارد کره گیاهی را نمی توان در خانه مانند کره حیوانی تولید کرد.

روش تولید کره گیاهی

کدام کره بهتر است؟

اگر مطالب بالا را  مطالعه کرده باشید می توانید آشنایی بیشتری با کره های مختلف را داشته باشید. حالا با یک مقایسه کلی تری می توان تشخیص داد که کدام یک بهتر است، شاید تاکنون حتی یک بار هم شده باشه  طعم کره حیوانی را چشیده اید و با تفاوت این دو نوع کره ها آشنایی دارید. چون با داشتن ویتامین ها و پروتئین های موجود در کره حیوانی  موجب شده که طعم لذیذی داشته و از دلایلی می باشد که قیمت بالایی دارد. کره های گیاهی ارزش غذایی  کمتری دارند و بر همین علت میتوان از کره حیوانی استفاده کرد.

نتیجه گیری

باید در نظر داشت که میزان چربی مورد نیاز  هر فرد در طول روز با دیگر افراد متفاوت تفاوت دارد. و به طور کلی سلیقه های غذایی افراد دارای تفاوت زیادی است. ولی به طور کلی اگر در نظر بگیریم بهترین کرده، کره حیوانی می باشد زیرا در اکثر افراد به عنوان ترجیح اول برگزیده می شود و همچنین اگر از فوایدی که در بالا گفته شد چشم پوشی نکنیم میتوان گفت کره حیوانی بهتر از کره گیاهی می باشد.

Visits: 33

نظر خود را بنویسید

واحد فروش