مقایسه کره گیر صنعتی و خانگی

کره گیر صنعتی

مقایسه کره گیر صنعتی و خانگی

کره گیر برقی خانگی دستگاهی برای تبدیل خامه با ماست به کره می باشد و با استفاده از برق تک فاز، عملیات کره گیری را انجام می دهد. بنابراین در هر جایی که برق ۲۲۰ ولت خانگی موجود باشد، امکان استفاده از این دستگاه وجود دارد. همچنین به دلیل مصرف برق ناچیز، محبوب بسیاری از مشتریان شده است. این دستگاه در ظرفیت های ۷، ۱۰، ۱۳ و ۲۰ لیتری طراحی و تولید شده و در بسیاری از منازل روستایی و شهری و مغازه های لبنیاتی کوچک، مورد استفاده قرار می گیرند.

این دستگاه با دریافت ماست، دو فاز مایع و جامد آن را از هم جدا می کند. لذا دو محصول لبنیاتی (دوغ و کره) مفید و لذیذ را برای کاربران خود فراهم می کنند. کره گیر های خانگی معمولا از فلز آلومینیوم به تولید می رسند تا وزن کمتری داشته باشند. چرا که برای تخلیه دوغ بدست آمده، باید کره گیر را بلند نموده و دوغ را داخل ظرف دیگری سرازیر کنید. در نتیجه سبک بودن این دستگاه ها اهمیت زیادی دارد.

چرا از دستگاه کره گیر برقی استفاده کنیم؟

با توجه به وقت گیر بودن و دشواری های زیاد کره گیری به روش دستی وسنتی، تولید دستگاه های کره گیر خانگی یا صنعتی، گام اساسی و مهمی در صنعت لبنیات محسوب می شود. این دستگاه ها در کوتاه ترین زمان ممکن، کره مورد نیاز را از ماست می گیرند. همچنین به دلیل اتوماتیک بودن تمامی فرآیند تولید کره، دیگر نیازی به حضور دائمی فردی با تجربه برای نظارت بر عملکرد دستگاه نمی باشد.

کره گیر صنعتیمعرفی کره گیر صنعتی آلپ

با افزایش تقاضای مردم برای محصولات لبنی چون کره، کره گیر های خانگی با ظرفیت تولید پایین، پاسخگوی رفع این نیاز نبودند. لذا کره گیر های کارگاهی و صنعتی با ظرفیت تولید بالاتر، و برای تهیه حجم بیشتری کره طراحی و تولید شدند. بدنه این دستگاه ها از جنس استیل ضد زنگ و براق ساخته می شود. فرآورده های لبنیاتی از حساسیت بالایی برخوردار بوده و حضور کم ترین میزان آلودگی می تواند باعث فاسد شدن آنها شود. با توجه به جنس فلز مورد استفاده در این دستگاه ها اثر نامطلوبی بر روی طعم و بوی لبنیات تولید شده نخواهند گذاشت و کاربر پس از هر بار استفاده می تواند مخزن دستگاه را به راحتی مورد شستشو قرار دهد.

به این ترتیب تکه های چربی باقی مانده بر روی جداره داخلی مخزن به طور کامل پاک می شود. یکی دیگر از دلایل استفاده از جنس استیل در کره گیر صنعتی، کارکرد مداوم آنها می باشد. به این معنی که این دستگاه ها به صورت پیوسته در حال تولید کره می باشند، در نتیجه باید از جنسی در ساخت دستگاه استفاده شود که با این مواد وارد واکنش نشوند. همچنین به دلیل بالا بودن ظرفیت این نوع کره گیر، شیر تخلیه ای بر روی بدنه دستگاه تعبیه شده است. بدین وسیله در پایان کار کره گیر می توانید بدون بلند کردن آن، دوغ تولید شده را به راحتی تخلیه کنید.

نقات قوت این محصول

  • مجهز به شیر تخلیه
  • تولید شده به صورت بالازن
  • ساخته شده از استیل براق
  • قابل تولید به صورت دو مخزنه
  • به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش
  • تولید کره و دوغ ارگانیک در ظرفیت های بالاتر

گارانتی محصولات آلپ

برای کره گیری به چه موادی نیاز داریم؟

برای پاسخ به این سوال، لازم است که فرآیند کره گیری را به صورت کامل شرح دهیم. در ابتدا مقداری آب درون مخزن کره گیر برقی ریخته و دستگاه را راه اندازی کنید. اجازه دهید حدود ۲ الی ۳ دقیقه آب درون مخزن به گردش در بیاید تا آلودگی احتمالی نیز از داخل مخزن کره گیر به صورت کامل پاک شود. با پاکسازی بخش درونی دستگاه، شیر دستگاه (در صورت وجود شیر تخلیه) را باز نموده و آب را خارج کنید. سپس مقداری ماست پر چرب (با توجه به ظرفیت دستگاه) و مقداری آب درون مخزن کره گیر برقی بریزید و دستگاه را روشن کنید تا ماست و آب به خوبی با هم مخلوط شده و چربی ماست تا حدی جدا شود.

در این مرحله باید موتور دستگاه را خاموش نموده و پس از برداشتن درب استیل کره گیر، مقداری یخ به مواد موجود در مخزن اضافه کنید. یخ با کاهش دادن دمای این ترکیب، به خرد و شکسته شدن چربی های باقی مانده در ماست نیز کمک چشم گیری می کند. توجه به این نکته ضروریست که هر چقدر ماست مورد استفاده چرب تر باشد، کیفیت و حجم کره تولید شده بالاتر خواهد بود. با راه اندازی مجدد دستگاه و کارکرد آن بین ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت، کره و دوغ مد نظر شما تشکیل شده و با استفاده از شیر یا شلنگ تخلیه می توانید دوغ را درون ظرف های مورد نظر خود پر کنید.

کره گیر صنعتی

تفاوت های اساسی کره گیر صنعتی و خانگی

ظرفیت کره گیر های صنعتی همانگونه که قبلا نیز اشاره شد، ظرفیت کره گیر های صنعتی بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰  لیتر متغیر بوده و اغلب بصورت بالازن، ایستاده، شاسی دار با دو مخزن متصل به هم یا تک مخزن تولید می شوند. لذا از این دستگاه ها برای تولید کره درحجم های بالا و صنعتی در کارخانه ها و کارگاه های بزرگ تولید فرآورده های لبنی استفاده می شود. مخزن دستگاه های صنعتی با استفاده از فلز استیل ضد زنگ به تولید می رسد، بدین ترتیب بسیار مقاوم بوده و در تماس با رطوبت و هوا به هیچ عنوان پوسیده و خورده نمی شود. همچنین پس از هربار استفاده می توانید مقداری آب درون دستگاه ریخته و آن را به صورت کاملا اتوماتیک شستشو دهید. با توجه به ظرفیت کره گیر صنعتی تولید شده، ممکن است دو الکتروموتور قوی و دو همزن مجزا در ساختار دستگاه مورد استفاده قرار گیرد.

اما ظرفیت کره گیر های خانگی گروه صنعتی آلپ بین ۷ الی ۲۰ لیتر متغیر بوده و در مقایسه با مدل های صنعتی، مخزن کوچکتری دارند. لذا بهترین وسیله برای کسب درآمد در منازل می باشند. به طور متداول بدنه این دستگاه از فلز آلومینیوم به تولید می رسد تا علاوه بر جلوگیری از زنگ زدگی دستگاه، وزن آن نیز پایین تر باشد. دستگاه های صنعتی مجهز به شیر تخلیه ای بوده و تخلیه دوغ از آن بسیار ساده است. ولی در کره گیر خانگی بدین منظور، باید ابتدا کره را خارج کرده سپس دوغ را درون ظرف مورد نظر، سرازیر کنید. همچنین زمان کره گیری در مدل های صنعتی، با استفاده از یک تایمر یا زمان سنج قابل تنظیم می باشد. با توجه به موارد ذکر شده، قیمت کره گیر های خانگی در مقایسه با کره گیر صنعتی پایین تر بوده و برای مصارف خانگی بسیار ایده آل هستند.

ویژگی های دستگاه کره گیر خانگی

  • قابل شستشو
  • دارای بدنه آلومینیومی
  • ساخته شده به صورت بالازن
  • تولید شده در ظرفیت های ۷ الی ۲۰ لیتر

Views: 106

نظر خود را بنویسید

واحد فروش