علت سرد شدن رادیاتور

علت-سرد-شدن-رادیاتور-ها

علت سرد شدن رادیاتور

علت سرد شدن رادیاتور

 

رادیاتور های منزلتان به سختی گرم می شود؟ یکی از رادیاتور های منزلتان سرد سرد است، هر کاری هم می کنید دمایش بیشتر نمی شود؟

برای پیدا کردن علت سرد شدن رادیاتور منزلتان و درست کردن آن ها ، نگاهی به راهنمای آلپ در این موارد بندازید.

 

  • همه رادیاتور ها سرد هستند.
  • فقط یک رادیاتور سرد است.
  • همه جای رادیاتور سرد است.
  • قسمت بالای رادیاتور سرد است، ولی پایین آن گرم است.
  • قسمت بالای رادیاتور گرم است، ولی پایین آن سرد است.
  • رادیاتور های طبقه پایین سرد است، ولی رادیاتور های طبقه بالا گرم است. (و یا برعکس)

 

 

همه رادیاتور ها سرد هستند.

در این حالت اولین کاری که باید انجام بدهید مطمئن شدن از روشن بودن سیستم گرمایشی است. ممکن است به هر دلیلی سیستم خاموش شده باشد. با روشن کردن آن اگر دمای رادیاتورها به حالت عادی برگشت، کار حل است. اگر نه، بسته به نوع سیستم گرمایشی استفاده شده، به دفترچه راهنمای سیستم نگاه کنید، ممکن است با روشی ساده روشن شود، اگر نه با گروه پشتیبانی تماس بگیرید.

 

فقط یک رادیاتور سرد است.

اگر فقط یک رادیاتور سرد باشد، این به این معنی است که مشکلی در سیستم گرمایش مرکزی وجود ندارد و می توانید مشکل را در آن رادیاتور جست جو کنید.

 

همه جای رادیاتور سرد است.

اگر همه جای رادیاتور سرد باشد، اولین کاری که برای علت سرد شدن رادیاتور باید انجام دهید، چک کردن شیر ورودی و خروجی رادیاتور است. اگر یکی از شیر ها بسته باشد آب داخل رادیاتور جریان پیدا نمی کند و باعث سرد شدن کل رادیاتور می شود. اگر شیر ها را چک کردید، و باز هم کل رادیاتور سرد بود، رادیاتور شما رسوب بسته، آهک موجود در آن باعث می شود که آب در داخل رادیاتور جریان پیدا نکند. در این حالت باید رادیاتور جدا شده و رسوب داخل آن خارج شود.

 

قسمت بالای رادیاتور سرد است، ولی پایین آن گرم است.

در این صورت به احتمال خیلی قوی هوا در داخل رادیاتور وجود دارد و رادیاتور نیاز به هواگیری دارد. وقتی در داخل رادیاتور هوا باشد، آب داخل آن، به دلیل فشار هوا نمی تواند بالا بیاید و در نتیجه قسمت پایین رادیاتور گرم می شود و قسمت بالایی آن سرد می ماند. برای هواگیری رادیاتور، می توانید با آچار یا کلید هواگیری به راحتی هوای موجود در رادیاتور را خارج کنید. نکته قابل توجه برای هواگیری این است که برای جلوگیری از سوختگی، در حالت خاموش عمل هواگیری انجام شود.

 

قسمت بالای رادیاتور گرم است، ولی پایین آن سرد است.

این علامت نشانه ی این است که به احتمــال خیـلی قوی لایه ای از لجــن در قسمــت پایین رادیاتور ایجاد شده است. که در این صورت باید رادیاتور جدا شده و عملیات تمیز کردن آن از لجن صورت گیرد. این عمل به نسبت کاری زمان بر و سختی می باشد که اکثر مشتریان مایل به انجام آن توسط خودشان نیستند. گروه پشتیبانی آلپ همیشه برای کمک به مشتریان آماده ی خدمت رسانی می باشد. در صورت این که رادیاتور ها عاری از لجن شوند، سرعت گرمایش بیشتر می شود و در نتیجه راندمان سیستم بالا می رود و این باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

رادیاتور های طبقه پایین سرد است، ولی رادیاتور های طبقه بالا گرم است. (و یا باالعکس)

اگر فقط در طبقه بالا یا فقط در طبقه پایین رادیاتور ها گرم باشند، این خطا می تواند از پمــپ مرکزی باشد. یعنی پمپ توان این که آب را در کل سیستم بچرخاند را ندارد. در بعضی مواقع این خطا، به خاطر گیر کردن پمپ می باشد که می توان با ضربه ای محکم و ناگهانی باعث آزاد شدن و به کار افتادن پمپ شد. اگر دمای پمپ خیلی بالا رفته باشد، یا صدا و تکان های غیر عادی داشته باشد، متاسفانه وقت تعویض پمپ رسیده است. احتمال دیگر برای مواردی که فقط رادیاتور های یک طبقه گرم می شوند، این است که آب کافی در سیستم وجود نداشته باشد. برای تشخیص این مورد بسته به نوع سیستم گرمایشی روش های تشخیص متفاوت است. در این صورت بهتر است که با گروه پشتیبانی آلپ تماس حاصل فرمایید تا متناسب با نوع محصول راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

Views: 44

نظر خود را بنویسید

واحد فروش