فواید سونای خشک و سونای بخار

فواید سونای خشک-آلپ صنعت

فواید سونای خشک و سونای بخار

آیا با فواید سونای خشک در بدن آشنا هستید ؟ آیا سونای خشک در سلامتی تاثیر مثبتی دارد ؟ شما در مواقعی که به استخر ها وارد می شوید می توانید دراتاقک هایی که وجود دارند که به عنوان سونا ی خشک و سونای بخاری طراحی شده اند. بیشتر افراد نیز توجه نمی کنند وی اگر با فواید ان آشنا شوند نیز بیشتر مشتاق برای استفاده از آن ها خواهند شد. سنای خشک همان گونه که از نام آن پیدا می باشد، دمای بین ۶۰ الی ۷۰ درجه رطوبت ان کمتر  از ۵ درصد است. اولین سونای خشک نیز در کشور پیشرفته فلاند ساخته شده  و سونا در زبان فلاندی به حمام های سنتی آن کشور اشاره می کند.سونا درمانی یکی از قدیمی ترین و تکنیکی ترین روش ها برای درمان و تندرستی است.

تفاوت سونای بخار با سونای خشک

دستگاه سونای خشک به صورت یک اتاقک ساخته شده اند که دیوار های آن چوبی می باشد که سکویی برای نشستن و دراز کشیدن نیز  وجود دارد، ولی در سونای بخار این به این گونه نمی باشد دیواره های از سنگ یا سرامیک ساخته می شوند و درچه هایی برای ورود بخار دارند.

با چوب های روسی، چوب ترمود یا چوب خام فرآوری شده اند که بهترین گزینه برای سونای خشک می باشد. با استفاده از چوب های  مرغوب نیز  باعث می شود که طول عمر سونا افزایش یابد و همچنین نیز با استفاده از روغن مخصوص سونا نیز برای نگهداری طولانی مدت عملکرد خوبی دارند.این روغن را با سطح چوب را گریز کرده که مانع نفوذ رطوبت به داخل بافت های چوب شود.

همانگونه که در بالا ذکر شده بود سونای بخاربا استفاده از سنگ و یا سرامیک ساخته می شوند که در مقابل  رطوبت  دوام و مقاومت بالای داشته باشند، بهتر است که دیواره های سونای بخار را از سرامیک های ریز بسازند چون در این سرامیک ها نیز هیچ گونه آبی نمامند..

فواید سونای خشک در بدن و سلامتی

سونای خشک ساخته شده از چوب که برای گرمایش آن از هیتر هایی استفاده می کنند در سوناهای خشک خانگی نیز از هیتر برقی به عنوان تامین گرمایش محیط استفاده می کنند. ولی در سوناهای خشک عمومی نیز از هیتر های مادون قرمز  استفاده می کنند. اما این کار زیاد مورد تایید نمی باشد،  در سونا های خشک از نیمکت هایی برای نشستن و دراز کشیدن تعبیه شده که هیچ گونه محدودیت فضایی نداشته باشند. سونای خشک برای بسیاری از بیماری ها مفید است که در پایین توضیح داده خواهد شد.

فواید سونا خشک در بدن

برای کم کردن استرس

با استفاده از سونای خشک که برای بدن بشر بسیار مفید می باشد تا باعث کاهش استرس نیز می باشد که خطر ابتلا به افسردگی و سایر  اختلالالت بهبود می یابند.

خوابی عمیق

با تحقیقاتی که در پزشکی از فواید سونای خشک انجام شده آن دسته از افرادی که از سونای خشک استفاده می کنند خوابی عمیق تر و راحتر نیز خواهند داشت. علاوه بر آزاد شدن اندورفین ها در بدن  و بالا رفتن درجه حرارت در  زمان خواب نیز تاثیر می گذارد. این اندورفین در تسهیل خواب بسیار حاعز اهمیت می باشد. در سرار  جهان نیز نشان داده شده که عمیق ترین خواب بعد از استفاده از یونا می باشد.

سیستم ایمنی

فواید های سونای خشک تمامی ندارند و برای سیستم ایمنی بدن نیز تاثیر گذار می باشد. در هنگام استفاده از سونای خشک گابول های سفید بیشتری تولید می شوند، با تولید گلبول های سفید در بدن رسانه ای برای مبارزه با عفونت ها و بیماری های حمله  کننده مانند سکته مغزی و … هستند.

خوش فرم کردن موها

در مواقعی که از سونا استفاده می کنیم ماده ای بر سر داریم که ترکیبات آن آزاد می شود و به حالت طبیعی و مرطوب شدن موها کمک می کند و بعد گذشت مدت زمانی در سونا این غده فعال شده و در نتیجه این ترکیبات مفید آزاد می شود.

سونای برای دردهای عضلانی

وقتی که شما وارد سونا می شوید گرمایی که دارد باعث می شود که جریان خون شما بالا برود. با رساندن گلوکز، اسید های چرب صروری و اکسیژن نیز تقویت عملکرد عضلات را تسریع می بخشد. یکی از علل اصلی کاهش گیلوکوژن در بدن می باشد.

توجه: با تفیف بر روی مردان از لحاظ جسمی فعال به این نتیجه رسیده اند که با قرار گرفتن منظم در حرارت اماکن بر این دارد که فعالیت عضلانی به صورت بهتر گلیکوژن بهبود بخشد.

تاثیر تعریق در استفاده از سونای بخار

تعریق درهنگام ورزش کردن باعث دفع سموم بدن میشود که این دفع سموم در استفاده ازسونا تاثیر چند برابری دارد و سبب دفع سدیم، نیکوتین، کلسترول فلزات سنگین، اوره و اسید لاکتیک میشود.از بین رفتن سموم بدن باعث ایجاد شفافیت و درخشندگی در پوست شده و از علائم پیری آن جلوگیری میکند.

استفاده از جلسات مداوم هفتگی سونا باغث ایجاد تاثیرات مثبت بسیاری در افراد شده که به برخی از این اثرات در بالا اشاره شد.

چه کسانی نمی توانند از سونا استفاده کنند؟

با مطالعه و تحقیق نیز می گویند استفاده منظم از سونا برای بهبودی سلامت قلب خوب است ولی با این حال بر خی از اغراد تاکید بر این دارند که افرادی که دارای مشکلات قلبی مانند نامنظم بودن ضربان قلب  از سونا خشک استفاده نکنند. افرادی دارای فشار خون بالایی هستند می توانند از سونای خشک استفاده کنند، اما در داخل سونا حرکات ورزشی انجام ندهند چون با انجام حرامت ورزشی نیز فشار خون افزایش پیدا می کند و در واقع تاثیرات مختلف سونا خشک روی بدن افراد دارد.

سونا خشک برای بیماران دارای فشار خون

فواید سونای خشک در لاغری و کاهش وزن

وقتی که شما به اتاقک سونای خشک وارد می شوید  به دلیل داشتن گرمای بالای محیط سونا خشک عرق می کنید و آب بدن را نیز از دست می دهید و درجه حرارت بالتر  باعث می شود که ضربان قلب شما به روشی مشابه ورزش افزایش می یابد، اما این افزایش فقط برای بین بردن کالری ناچیزی است. امکان بر این دارد که به صورت منظم در سونای خشک حضور داشته باشید که بتواند کمکی برای کاهش وزن داشته باشد ولی باید با داشتن روحیه و برنامه ای بتوان وزن کم کرد تنها کم نمودن وزن به سونای خشک نمی باشد.

نکاتی که باید در سونا رعایت شوند؟

مدت زمان استفاده از سونا باید طبق تحمل و ظرفیت افراد نیز می باشد،  کودکان زیر ۷ سال نباید از سونای بخار استفاده کنند. افرادی که بیماری قلبی دارند نیز باید با مجوز پزشک مجاز به استفاده از سونا می باشند.  در سونا نیز  به هیچ عنوان نباید ورزش های سنگینی نیز انجام دهید و از حرکات کششی ملایم ورزشی به کار ببرید، حتما بعد این که از سونا خارج شدید از دوش استفاده کنید چون ان عرقی  که بدن شما خارج شده بر سطح بدن ساطع شده و با دوش گرفتن نیز می توانید به صورت کامل آن را بشویید.

نکته: بیش از ۲۰ دقیقه ماندن  درسونا بپرهیزید و شرایط استاندارد آن ۲۰ الی ۳۰ دقیقه است.

راهنمای استفاده از سونا

 قبل از ورود به سونا دوش بگیرید و هر گونه وسایل گران قیمت نیز داردی را در بیرون از سونا تحویل دهید مدت زمان استفاده از سونا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است.

نتیجه گیری

اصل این ما جرای سونا این است که روش زندگی کردن را می تواند تغییر دهد، سونا درمانی از ریشه قدیمی تریت و سنتی ترین تکنیک هایی می باشد که برای سلامتی به کار می رود. سونا از طرفداران ویژه ای بر خوردار می باشد و سونا بر عملکرد چسمی کودکان و بزرگسالان را بهبود می بخشد.شما نیز برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد دستگاه سونا آلپ صنعت به دست بیاورید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید

 

 

Views: 574

نظر خود را بنویسید

واحد فروش