کاربرد گوش پاک کن

کاربرد گوش پاک کن

کاربرد گوش پاک کن

گوش پاک کن ها یا همان پنبه های گوش پاک کن به منظور تمیز کردن گوش و بینی تولید شده اند. اما کاربرد گوش پاک کن صرفا به این دو مورد ختم نشده و میتوان از آن در بسیاری مصارف دیگر نیز استفاده کرد. در ادامه شما را با  ترفند ها و کاربرد های متفاوت و جالب  گوش پاک ها آشنا خواهیم کرد.

نکته ی مهمی که در مورد گوش پاک ها وجود دارد این است که عموم مردم از این وسیله برای تمیز کردن گوش استفاده می کنند که پزشکان و متخصصان به هیچ عنوان توصیه به استفاده از پنبه های گوش پاک کن برای تمیز کردن گوش نمیکنند،  علت این امر این است که شکل و سایز این وسیله به گونه ای طراحی شده که به جای خالی کردن جرم های داخل گوش، سمبه ی جرم را بیشتر به سمت داخل گوش و نزدیک پرده آن فرو برده که باعث انباشت جرم در آن قسمت وگرفتگی، احساس درد، کم شنوایی، جراحت و عفونت می شود. بنابراین استفاده از آن برای تمیز کردن گوش و بینی توصیه نمیشود اما با این حال این وسیله کاربرد های جالب دیگری نیز دارد…

توجه : امروزه راه اندازی خط تولید گوش پاک کن میتواند درآمد بسیار بالایی را داشته باشد. چون گوش پاک کن در ایران و سایر کشور ها اهمیت بسیار بالایی داشته و تولید کننده های اندکی در این زمینه فعالیت میکنن.

 ساختار گوش پاک کن

گوش پاک کن متشکل از یک میله از جنس چوب، کاغذ(پیچیده و فشرده شده) و یا پلاستیک است که در دو طرف انتهایی آن توده ای از پنبه پیچیده شده است. پنبه های گوش پاک کن کاربرد های مختلفی دارند که از جمله ی آن، استفاده در موارد آرایشی بهداشتی، هنر، کمک های اولیه، مصارف نظافتی و … می باشد.

گوش پاک کن توسط چه کسی اختراع شد؟

گوش پاک کن توسط مخترع لهستانی_آمریکایی به نام گرستنزانگ در سال  ۱۹۲۳ در حالی که همسر او یک تکه پنبه را به یک خلال دندان برای تمیز کردن مناطق صعب العبور چسبانده بود اختراع شد.

استفاده در مصارف آرایشی بهداشتی

رنگ ابرو نیازمند استفاده از وسیله ای کوچک است استفاده از گوش پاک برای آن بهترین گزینه است تا بدون پخش شدگی رنگ و بدون دردسر کار رنگ ابرو را انجام دهید همچنین در صورتی که موی رنگ شده دارید و با رشد مو رنگ ریشه آن تغییر کرده و نیاز به استفاده از وسیله ی کوچکی برای رنگ کردن دارید، میتوانید از گوش پاک کن استفاده کنید.

استفاده از گوش پاک کن برای سایه ی چشم  به دلیل سری پنبه ای و سایز کوچک آن انتخاب مناسبی است.

 پاک کردن لاک ناخن توسط گوش پاک کن آغششته به محلول پاک کننده باعث میشود پوست اطراف ناخن به لاک آلوده نشده و تمیز بماند. همچنین برای پاک کردن پخش شدگی سایه و رژ لب ، تمیز کردن کثیفی های ناخن بعد از مانیکور کردن، پاک کردن ریمل مژه و ابرو و سایه چشم  نیز استفاده میشود.

درمان های نقطه ای

در برخی مواقع ممکن است شما با جوش و یا حساسیت در برخی نقاط از بدن خود مواجه شوید و برای درمان آن از محلول ها و موادی استفاده کنید که فقط باید در همان نقاط  استفاده شود، استفاده از پماد های دور چشم و درمان های لکه ای، گوش پاک ها وسیله خوبی برای این کار هستند.

جلوگیری از ایجاد آلودگی در ظرف کرم از دیگر کاربرد های گوش پاک کن ها است با هر بار استفاده از از کرم و فرو کردن انگشت در ظرف، احتمال انتقال آلودگی به ان وجود دارد به این منظور میتوان از گوش پاک کن برای بیرون آوردن مقداری کرم استفاده کرد تا کرم مورد استفاده تمیز و به دور از باکتری و آلودگی باشد.

مصارف نظافتی منزل، لوازم الکتریکی و…

وسایل الکتریکی که به طور روزانه از آن ها استفاده می کنیم در معرض آلودگی های محیطی فراوانی قرار دارند که باید به طور مرتب ضدعفونی و تمیز شوند. میتوان از گوش پاک کن بدین منظور استفاده کرد. پنبه ی آغشته به الکل یا مایع ضد عفونی کننده میتواند به راحتی گوشه ها و سوراخ های موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر و حتی بین دکمه های کیبورد را تمیز کند.

  •  نظافت فضاهای داخلی خودرو: استفاده از یک گوش پاک برای نقاط غیر قابل دسترسی که استفاده از یک دستمال امکان پذیر نیست گزینه ی مناسبی است تا بتوانید گرد وغبار دستگیره ی درها، دکمه ها، بازشو های تهویه و… را به راحتی تمیز کنید.

نظافت فضاهای داخلی خودرو

  • نظافت گرد و غبار داخل سشوار: گرد و غباری که به مرور زمان در قسمت فیلتر پشت سشوار جمع میشود  باعث بروز مشکل و آتش سوزی میشود که تمیز کردن آن توسط یک گوش پاک کن مرطوب بسیار ساده است که از طریق ان فیلتر تهویه پشت سشوار که دارای باکتری و پرز بوده و دسترسی به آن سخت است تمیز می شود.
  • برطرف کردن عیوب رنگ: گاهی در هنگام رنگ آمیزی و نقاشی در خانه ممکن است مشکلاتی مانند سایش رنگ، رنگ پوسته شده و بی نظمی ها و اشکلات جزِئی به وجود بیاید که در این صورت نیازی به خرید فرچه ی مخصوص وجود ندارد یک گوش پاک کن آغشته به رنگ مشکل را حل می کند.
  • باز کردن قفل زیپ: در صورتی که زیپ لباس و یا وسایلی که دارای زیپ هستند گیر کرده باشد گوش پاک کن آغشته به وازلین و یا روغن میتواند زیپ را روان کرده و به باز شدن آن کمک کند.
  • پرداخت جواهرات: گوش پاک وسیله ای بسیار مهم جهت تمیز کردن جواهرات است به این ترتیب که آن را درون یک تمیز کننده جواهرات فرو برده و برای تمیز کردن حفره های آویز ها ، گوش واره ها و انگشتر استفاده می کنند.

انواع کاربرد گوش پاک کن

نتیجه گیری

گوش پاک ها اگر چه بر خلاف اسمشان با توجه به نکاتی که گفته شد مناسب استفاده برای پاک کردن گوش نیستند اما در بسیاری از مصارف کاربرد های زیادی دارند و به راحتی میتوان از ان ها استفاده کرد. که در این مقاله به برخی از موارد استفاده و کاربرد گوش پاک اشاره شد. 

Views: 166

نظر خود را بنویسید

واحد فروش