یونیت سردخانه

یونیت سردخانه

یونیت سردخانه

به مجموعه قطعاتی همچون کمپرسور، کندانسور و شیرآلات که به شکل یک مجموعه جمع آوری می شوند، کندانسینگ یونیت (یونیت سردخانه) گفته می شود. این مجموعه با وظیفه تقطیر گاز مبرد و فشرده سازی توسط کمپرسور و تامین سرمایش مورد نیاز در سایزها و مدل های مختلفی به تولید می رسند.

کندانسور یونیت سردخانه چیست؟

کندانسور یکی از قطعات یونیت های سردخانه می باشد که بخشی از سیکل تبرید سردخانه محسوب می شود. این واحد بعد از کمپرسور و قبل شیر انبساط قرار می گیرد.

گاز خارج شده از کمپرسور که دارای دمای بالایی می باشد، به کندانسور منتقل شده و در آن تقطیر می شود، سپس از شیر انبساط عبور کرده و وارد اواپراتور می شود. کندانسور قطعه ای است که همچون یک مبدل حرارتی وظیفه خنک کردن مبرد توسط آب یا هوا و تغییر فاز آن از گاز به مایع می باشد. حالا شاید سوال پیش بیاید که این فرآیندها برای چه کاری استفاده می شوند، در نظر داشته باشید که این دستگاه ها وظایف متعددی دارند که یکی از مهمترین آنها استفاده در سردخانه ها و تونل انجماد، به طور کلی انجماد و خنک سازی را برعهده دارند.

یونیت سردخانه

در فرآیند انجماد و خنک سازی، کندانسور که بخش اصلی این فرآیند می باشد، با صرف انرژی حرارت جذب شده از مبرد را به محیط بیرون منتقل می کند.

یونیت سردخانه چیست؟

در بالا درمورد کندانسورها توضیح دادیم که بخشی از دستگاه هایی می باشد که فرآیند خنک سازی را در سردخانه ها برعهده دارند. به مجموعه کندانسور، کمپرسور و بقیه لوازم کنترلی که بر روی یک شاسی سوار می شوند یونیت کندانس می گویند. اصطلاح کندانسور یونیت سردخانه در واقع همون کندانسوری است که در یونیت کندانس قرار دارد. اواپراتور هم که در داخل اتاق سردخانه قرار می گیرد.

انواع کندانسورهای سردخانه

کندانسورها با روش های مختلفی دسته بندی می شوند، یکی از روش های معمول با توجه به نوع دفع حرارتی می باشد که به سه دسته کندانسور تبخیری Evaporative Condenser، کندانسور هوایی Air Cooled Condenser و کندانسور هوایی Air Cooled Condenser تقسیم بندی می شوند.

تشریح ساختار کندانسینگ یونیت

کندانسینگ یونیت (یونیت سردخانه) دستگاهی است که از اجزایی همچون کمپرسور، فن، کویل کندانسور، مدار کنترل الکتریکی و اجزای کوچکتری همچون سوپاپ معکوس کننده سیکل تشکیل شده است. سیال مبرد در میان اجزای این دستگاه جریان پیدا می کند.  اولین بخشی که مبرد مسیر خود را در این دستگاه شروع می کند، کمپرسور می باشد، این واحد، مبرد را که در فاز گازی می باشد را متراکم کرده و به بخش بعدی (کندانسور) ارسال می کند.

یونیت سردخانه

کندانسور معمولا از یک فن و کویل ساخته می شود، مبرد در این واحد، جریان یافته و به کمک فن موجود در دستگاه، گرمای خود را از دست داده و به حالت مایع تغییر فلز می دهد. شاید برای شما سوال پیش بیاید که نام کندانسور از کجا انتخاب شده؟ تعیین اسم این قطعه مربوط میشه به وظیفه آن، که چگالش (تغییر فاز از گاز به مایع ) می باشد. کلمه کندانس هم به معنی چگالیده شدن مبرد بوده و همین دلیل نامگذاری این واحد خواهد بود.

کندانسینگ یونیت فن دار

در این نوع از کندانسینگ ها از فن برای خنک کردن مبرد استفاده می شود، به همین دلیل است که به آن کندانسینگ یونیت هوایی می گویند. در این دستگاه مبرد پس از تقطیر از بخشی به عنوان سوپاپ انبساط عبور کرده و منبسط می شود. این عامل باعث افت فشار آن شده و با جذب گرمای دوباره به حالت گازی در می آید.

پس از سوپاپ انبساط، مبرد از طریق یک لوله عایق کاری شده مسی به یونیت منتقل می شود. در تصویر زیر یک مدل از کندانسینگ یونیت (یونیت سردخانه) ظرفیت پایین را با اجزای داخلی آن مشاهده می کنید.

فن کندانسور سردخانه

فن کندانسورهای سردخانه ای زیر صفر و بالای صفر معمولا از نوع مکنده آکسیال می باشد، در کنددانسور و آواپراتور همیشه فن از رویل کویل ها هوا را می مکد و هوا را روی کویل فوت نمی کند.

این مدل فن ها توانایی پرتاب باد مستقیم و جابجایی هوا با حجم زیاد را دارا می باشند، در فن های مدل آکسیال سردخانه باید توجه شود که در پشت و جلوی این فن ها نباید اختلاف فشار زیادی باشد، چون اختلاف فشار باعث کاهش کیزان هوادهی در این فن ها خواهد شد.

یونیت سردخانه

طراحی، تولید و قیمت مناسب

کندانسینگ یونیت و یونیت سردخانه ای این کمپانی، با رعایت استاندارد و کیفیت بسیار بالایی تولید می شوند تا کارایی آن به حداکثر خود برسد، این دستگاه ها در ظرفیت های مختلفی به تولید می رسند و می توان در آنها از انواع مبرد (R134a، R407c، R22، R404a و …) استفاده کرد.

در ساخت این یونیت ها بنابر سفارش و نوع و ابعاد مکان مورد استفاده، از کمپرسورهای گوناگونی همچون کمپرس اسکرو، اسکرال ساخت شرکت های معتبر دنیا همچون بیترز، دانفوس، کوپلند، هنبل و … استفاده می شود. کندانسینگ یونیت ها به دلیل عدم استفاده از واحدهایی همچون پمپ آب، مبدل شل اند تیوب، پمپ آب و مخزن انبساط نسبت به سیستم چیلر و هواساز، قیمت کمتری دارند. قیمت این دستگاه ها همچنین به نوع کندانسور و کمپرسور و متراژ لوله کشی های آن بستگی دارد.

قطعات تشکیل دهنده یونیت سردخانه

 1. قطعات به کار رفته در این دستگاه ها که شباهت بالایی به قطعات به کار رفته در چیلر دارد در بیشتر مدل ها به شرح زیر است:
 2. قطع کننده های جریان فشار پایین و بالا
 3. سایت گلاس
 4. فیلتر درایر
 5. کندانسور لوله مسی فین دار (در صورت نیاز دارای پوشش ضد خوردگی در صورت نصب در محیط با مواد خورنده)
 6. مجهز به فن های سانتریفیوژ کم صدا
 7. کندانسور لوله مسی
 8. سیستم کنترل الکترونیکی هوشمند PLC
 9. کمپرسورهای اسکرو و اسکرال شرکت های معتبر همچون کوپلند، بیتزر، کوپل، دانفوس و …

یونیت سردخانه

راهنمای انتخاب یونیت کندانسور سردخانه آلپ

در انتخاب یونیت سردخانه ای به نکاتی باید توجه شود:

 1. دمای تقطیر
 2. اختلاف دمای تقطیریا دلتا تی کندانسور
 3. بار برودتی سیستم QC
 4. ضریب انتقال متریال استفاده شده برای کویل ها
 5. اختلاف دمای تقطیر یا همان دلتا تی (T∆) کندانسور
 6. اختلاف دمای تقطیر (در واقع اختلاف دمای تقطیر مبرد در کندانسور با دمای هوای ورودی به کویل می باشد و هرچه این اختلاف افزایش یابد، سطح مورد نیاز کندانسور نیز کم می شود.)

توجه کنید که اختلاف دمای تقطیر را برای مناطق گرمسیر باید بین ۵ تا ۸ درجه در گرفت. برای مناطق معتدل این مقدار را بین ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتی گراد در نظر باید گرفت و برای مناطق سردسیر نیز این مقدار از ۱۲ تا ۱۵ می باشد. مقدار سابکولینگ در این این مدل کندانسورها بین ۴ تا ۷ درجه مرسوم می باشد.

برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر درمورد یونیت های سردخانه ای می توانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا مناسبترین دستگاه را به شما معرفی کنند.

 

یونیت 

فروشگاه یونیت 

یونیت کامل سردخانه

تجهیزات سردخانه

لوازم سردخانه

یونیت سردخانه چیست

سردخانه

یونیت سردخانه
یونیت سردخانه

قیمت یونیت

دستگاه یونیت

پکیج سردخانه

پکیج سردخانه

محصولات سرمایشی

آلپ صنعت

گروه صنعتی آلپ

زرین صنعت آلپ

یونیت سردخانه
یونیت سردخانه

بزرگترین تولید کننده محصولات سرمایشی

کمپرسور

کمپرسور سردخانه

کندانسور

کندانسور سردخانه

کندانسور یونیت

اجزای سردخانه

یونیت سردخانه
یونیت سردخانه

لوازم مورد نیاز برای سردخانه

نصب یونیت

یونیت سردخانه ارزان

یونیت سردخانه ارزان

فروشگاه یونیت

یونیت کامل سردخانه

تجهیزات سردخانه

لوازم سردخانه ای

یونیت سردخانه چیست؟

سردخانه چیست؟

قیمت یونیت  چنده؟

محصولات آلپ

یونیت سردخانه
یونیت سردخانه

گارانتی

فروش ویژه

یونیت سردخانه رایگان

یونیت ارزان قیمت

سوالات متداول

کندانسینگ یونیت چیست ؟

کندانسینگ یونیت هوایی (فن دار) دستگاه سرمایشی و گرمایشی است که به همراه هواساز و در برخی کاربردها کویل آبگرم ، یک سیستم تهویه کامل را شکل می دهد.

چگونه می توان یونیت مناسب با سردخانه خودمان خریداری کنیم؟

تمامی اطلاعات لازم در خصوص چگونگی خرید این محصول صنعتی را میتوان از کارشناسان فروش آلپ صنعت خریداری کرد برای این منظور لازم است با شماره های تماس آلپ تماس بگیرید.

کاربرد کندانیسینگ یونیت چیست؟

کندانسینگ یونیت در سیستم های تهویه مطبوع نیز کابرد های فراوانی دارد. طراحی کم حجم، قابل حمل بودن و هچنین سهولت در نصب، کندانسینگ یونیت را مناسب ترین گزینه در کاربرد های استاندارد نموده است.

Views: 535

نظر خود را بنویسید

واحد فروش