جت هیتر

گروه صنعتی آلپ تولید کننده برتر انواع محصولات حرارتی و برودتی

جت هیتر یا دمنده گرمایشی از دسته تجهیزات گرمایش پرکاربرد در فضاهای کارگاهی و یا صنعتی به شمار می رود. کاربرد اصلی این دستگاه گرم کردن انبارها، کارگاه های ساختمانی، گاراژها، کارخانه ها، پایانه های حمل و نقل، سوله های پرورش دام (انواع دام اعم از مرغداری، گاوداری، پرورش گوسفند، پرورش بوقلمون، و …)، و گلخانه ها (پرورش گل، پرورش قارچ و صیفی جات) می باشد. همچنین از جت هیتر ها می توان جهت خشک کردن میوه و یا برخی از متریال های ساختمانی توسط گرمای مستقیم آن استفاده نمود. قبل از توجه به قیمت جت هیتر ، به نوع دستگاه توجه کنید تا مناسب کاربری شما باشد.

جت هیترآلپ

انواع جت هیتر

این دستگاه ها در چهار نوع گازی، گازوئیلی، برقی و دوگانه سوز عرضه می گردند. همچنین یک مدل جت هیتر با گاز مایع جهت خشک کردن متریال های کارگاه های ساختمانی وجود دارد. هر کدام از دستگاه های فوق دارای ظرفیت گرمایی، توان، مصرف برق و مصرف سوخت متفاوتی هستند که با توجه به فضای مدنظر و قیمت جت هیتر ، باید انتخاب شوند. مثلا انتخاب برای مرغداری (که آن هم با توجه به متراژ و موقعیت فضا دارای فاکتورهای تخصصی است) نسبت به گلخانه یا کارگاه ساختمانی متفاوت است. این تفاوت فقط به ظرفیت گرمایش خلاصه نشده، و نسبت به مدل دستگاه، نوع سوخت و مصرف برق آن هم اختصاص می یابد.

جت هیترقیمت جت هیتر

جت هیتر گازی چیست؟

جت هیتر گازی یکی از پرکابردترین تجهیزات گرمایشی در کارگاهای صنعتی است. این دستگاه ها با هدف کاهش مصرف برق و بازدهی بسیار بالاتر ساخته شده اند.

این دستگاه ها در دو نوع دودکش دار و بدون دودکش عرضه می شوند که هر کدام بسته به نوع و کاربری فضا نیازمند شرایط متفاوتی می باشند. در نوع گازسوز این دستگاه، گرما توسط شعله مستقیم تولید شده و سپس به وسیله ی فن دمنده گرما را به محیط انتقال می دهد و دمای محیط را تا ۴۰ الی ۵۰ درجه سانتی گراد افزایش می دهد.

جت هیتر های گازسوز آلپ مجهز به سیستم کنترلگر می‌باشد، این قابلیت سبب قطع جریان گاز در زمان خاموش شدن شعله می‌گردد؛ در حالت کلی سیستم کنترلگر یک نوع واحد ایمنی از دستگاه است. حمل و نقل این دستگاه به آسانی امکانپذیر است و در صورت سفارش می‌توان آن را بصورت پرتابل به تولید رساند؛ همچنین می‌توان دستگاه را مجهز به ترموستات نمود، ترموستات از مصرف بی رویه گاز جلوگیری کرده و در هزینه ها صرفه جویی بسیاری خواهد نمود. پس توجه کنید صرفا پایین بودن قیمت جت هیتر به نغع شما نیست زیرا در آینده مصرف بالا و تعمیرات و … باعث می شود هزینه های بسیار بیشتری پرداخت کنید..

جت هیتر

جت هیتر گازوئیلی چطور کار می کند؟

جت هیتر گازوئیلی هم درست عملکردی مانند جت هیترهای گازسوز داشته با این تفاوت که به جای گاز از گازوئیل به عنوان منبع سوخت و گرم کردن کوره دستگاه استفاده می کند. بعد از اینکه کوره گرم شد، فن تعبیه شده در داخل دستگاه، شروع به کار کرده و دقیقا مانند نوع گازی هوای سرد بیرون را به داخل کشیده و بعد از گرم کردن، آن را به بیرون و فضای سالن هدایت می کند.

باید توجه شود که در مدل های گازوئیلی بدود دودکش به دلیل اینکه هوای گرم را به همراه گازهای مضر همچون دی اکسید کربن و سایر گازهای ناشی از احتراق وارد فضا می کند، می تواند برای برخی صنایع مضر باشد و آسیب های جبران ناپذیری را به دام و طیور و یا گیاهان وارد سازد. به همین دلیل در هنگام انتخاب دستگاه حتما توجه کنید که نوع دستگاه را بر اساس محیط مورد استفاده انتخاب کنید تا در آینده با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

جت هیتر گازوئیلی عموما شامل ملزوماتی اعم از: پایه چرخ دار، باک، و اگزوز می باشند. همچنین دارای دو مدل دودکش دار و بدون دودکش می باشد که نسبت به سفارش و مدل دستگاه و قیمت جت هیتر متغیر می باشند.

جت هیتر

جت هیتر برقی چیست؟

امروزه تامین تجهیزات گرمایشی مطلوب به یکی از دغدغه های اصلی در جامعه بشری تبدیل شده است. چرا که یک دستگاه خوب علاوه بر گرمایش می بایست از لحاظ اقتصادی نیز برای مصرف کننده مقرون به صرفه باشد. اما قیمت جت هیتر فقط یکی از این موارد است.

همچنین در انتخاب دستگاه گرمایشی می بایست به کیفیت و قدرت گرمادهی آن نیز توجه کرد. جت هیترهای برقی آلپ از دسته دستگاه هایی هستند که با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا علاوه بر راندمان کاری بسیار بالا، مصرف بسیار کمتری در مقایسه با دستگاه های مشابه دارند.

المنت های استفاده شده در جت هیترهای برقی آلپ در بخش داخلی دستگاه واقع شده و فن در بخش پشتی المنت قرار گرفته است، بدین ترتیب حرارت تولیدی به صورت کامل از طریق المنت ها به محیط منتقل می گردد. فن تعبیه شده در دستگاه از قابلیت ایجاد جریان هوایی با فشار بالا برخوردار است، به همین دلیل بسیار مناسب جهت استفاده های عمومی است.

قیمت جت هیتر

جت هیتر دوگانه سوز چیست؟

جت هیترهای دوگانه سوز آلپ از دسته هیترهای گرمایشی محسوب می شوند که جهت بهینه سازی مصرف سوخت و هزینه های مصرفی به تولید رسیده، بطوریکه با استفاده طولانی مدت از آن هزینه های تهیه دستگاه به صورت کامل قابل بازگشت می باشد. انی دستگاه ها با بهره گیری از تکنولوژی جدید و در ظرفیت های مختلف به تولید می رسند.

این جت هیترها عموما به صورت دودکش دار تولید می شوند و در نتیجه از انتشار گازهای آلاینده در محیط جلوگیری می کند، چرا که گازهای تولیدی را از طریق دودکش به بیرون انتقال می‌دهد، این سیستم گرمایشی بیشترین استفاده را در مرغداری‌ها، گلخانه‌ها، سالن‌ پرورش قارچ و طیور و کارگاه‌ها دارا می‌باشد. کانکس ها، تونل ها و راهدارخانه ها از دیگر مکان هایی هستند که جت هیترهای دوگانه سوز در آنها کارایی بسیار بالایی دارند، زیرا بیشتر اوقات پیش می آید که این محیط ها به گاز شهری و یا گازوئیل دسترسی ندارند، در این صورت می توان از سوخت دیگر بعنوان جایگزین استفاده کرد، از ویژگی های بارز این دستگاه ها می توان به عدم استفاده از برق شهر اشاره کرد، بدین وسیله در هزینه ها بسیار صرفه جویی می شود. حتما توجه کنید که صرفا قیمت جت هیتر ملاک انتخاب نمی باشد.

جت هیترآلپ

جت هیتر

همچنین جت هیترها ازلحاظ نوع سوخت به ۵ دسته تقسیم می‌شوند:

 • (یونیت هیتر برقی)
 • (یونیت هیتر گازی)
 • (یونیت هیتر گازوئیلی)
 • (یونیت هیتر گازوئیلی باک دار)
 • (یونیت هیتر گاز مایع)
 • (یونیت هیتر دوگانه سوز)

در نمودار روبرو میزان استفاده از جت هیترهای مختلف را با توجه به نوع سوخت آنها را مشاهده می کنید که با توجه به محیط مورد استفاده، بیشترین استفاده را جت هیترهای برقی و در مرحله دوم جت هیترهای گازسوز می باشد.

هرکدام از این هیتر ها کاربرد و مزایای خاص خود را دارند.

جت هیترآلپ

جت هیتر چطور کار می کند؟

در جت هیتر برقی در مرحله اول المنت هایی که داخل دستگاه تعبیه شده اند، شروع به گرم شدن کرده و بر اثر گرم و روشن شدن آنها گرما هم تولید خواهد شد (در دستگاه های گاز سوز و گازوئیلی به جای المنت از سوخت فسیلی برای گرم کردن اولیه استفاده می شود).

در مرحله بعد بوسیله فن هایی که در پشت هیتر تعبیه شده اند، جریان هوای سرد وارد محفظه دستگاه می شود و بعد از عبور کردن از جلوی المنت ها هوای مذکور گرم شده و به محیط بیرون هم گرما می بخشد. هوای گرمی که به این شیوه تولید می شود، کاملا پاکیزه بوده و هیچگونه گاز و ذرات زیان آور ندارد.

در این فرایند هیچ گونه اشتعالی رخ نداده و گرمای ایجاد شدن در اثر گرم شدن المنت ها تولید و بر اساس جریان هوا به داخل فضای بیرون منتقل می شود. برای همین است که جت هیتر به عنوان یک دستگاه تولید هوای گرم سالم و پاک برای بسیاری از صنایع به خصوص صنایع غذایی که این موضوع برایشان مهم است، شناخته می شود.

جت هیتر
جت هیتر
جت هیتر

جت هیترآلپ

جت هیتر صنعتی
جت هیتر 100000 گازسوز GE-100.2
جت-هیتر-50000-گازسوز-ME-50.2

مزیت های جت هیترهای آلپ

 • این دستگاه ها به دلیل بهره گیری از فناوری مدرن ، تأثیر فراوانی در تبدیل ضریب حرارتی دارند.
 • نوع برقی آن هوایی کاملا گرم ، پاک و به دور از هرگونه گاز سمی ایجاد می کند.
 • این دستگاه ها به دلیل ایجاد گردش هوایی در داخل ، کار تهویه هوا را نیز آسان تر می کنند.
 • این دستگاه ها با انواع سوخت های گازی و گازوئیلی و یا دوگانه سوز می توانند کار کنند.
 • راندمان تبدیل سوخت به گرما در جت هیترها بیشتر از هر وسیله گرمایشی دیگر می باشد و تقریبا ۸۶ درصد بازدهی دارد.
 • این دستگاه ها با بهره گیری از سنسورهای مختلف همچون سنور اکسیژن از ایمنی بسیار بالایی برخوردارند.
 • محافظت از این دستگاه ها آسان بوده و نیازی به هزینه زیادی ندارند.
 • این دستگاه ها فضای کمتری اشغال می کنند و به راحتی قابل نصب در هر سالنی می باشند.
 • این دستگاه ها هم در ارتفاع قابل نصب هستند و هم می توان به صورت پرتابل آنها را نصب کرد.
 • مجهز بودن به ترموستات محیطی که باعث تنظیم حرارت محیط به صورت یکسان و عدم هدر رفت انرژی می شود.
 • احتمال آتش سوزی و انفجار در این دستگاه ها بسیار پایین می باشد. حتی در نوع باکیفیت این احتمال صفر می باشد.
 • جت هیترها به دلیل ایجاد گردش هوایی گرم ،هدر رفت حرارتی را کاهش می دهند.
 • این دستگاه ها، قیمت کمتر و بازدهی بیشتر نسبت به برخی روش ها (مثل گرمایش از کف) دارند.
جت هیتر گلخانه ای
جت هیتر زمینی
جت هیتر دوگانه سوز آلپ

جت هیترهای آلپ

لیست محصولات جت هیترهای آلپ

برای مشاهده اطلاعات بیشتر محصولات و خرید بر روی تصاویر زیر کلیک کنید.

جت هیترهای آلپ

قیمت جت هیتر

با استفاه از اپلیکیشن آلپ به سهولت به محصولات گروه صنعتی آلپ دسترسی داشته باشید و از خدمات و تخفیفات ویژه این شرکت برخوردار شوید.

شرکت زرین صنعت آلپ اولین تولید کننده پکیج های برقی، دو گانه سوز و سه گانه سوز، انواع رادیاتور و … در ایران می باشد.

هم اکنون این شرکت توانسته با ایجاد روابط در خاورمیانه بخش اعظمی از محصولات تولیدی را صادر نماید. رعایت استاندارد، کیفیت کالا از ویژگی های اصلی محصولات گروه صنعتی زرین صنعت آلپ می باشد.