راهنمای انتخاب و خرید آبگرمکن برقی با ارائه نحوه عملکرد

آبگرمکن برقی

راهنمای انتخاب و خرید آبگرمکن برقی با ارائه نحوه عملکرد

آب‌گرمکن برقی وسیله‌ای است که معمولاً برای گرم کردن آب استفاده میشود. در مصارف خانگی از آب گرم برای شستن و شو، استحمام و در مصارف صنعتی نیز از آب گرم برای تولید بخار فوق داغ در محیط صنعتی استفاده می شود.

آبگرمکن ها در انواع زغالی، نفتی، گازی، خورشیدی و برقی در بازار موجود هستند. که در این مطلب قصد داریم شما را با انواع آبگرمکن برقی آشنا کنیم.

آبگرمکن برقی

آبگرمکن های برقی، حجمی از آب را در سیلندر عایق بندی(مخزن) خود گرم میکند و در صورت نیاز آب را با شارژی مناسب در اختیار مصرف کننده قرار میدهد. این دستگاه با داشتن اجزای قوی، سریعا آب را گرم میکنند و حتی در هزینه های غیر پیک و اوج مصرف برقی به خوبی کار میکنند.

اجزای آبگرمکن برقی

آبگرمکن های برقی شامل ترموستات هایی با قابلیت تنظیم دما می باشند و برای گرم کردن آب در مخزن ذخیره سازی از المنت های الکتریکی استفاده می کنند، المنت ها در بالا و پایین مخزن ذخیره سازی آبگرمکن قرار دارند و هر المنت توسط یک ترموستات مستقل کنترل می شود.

چرا آبگرمکن برقی

این دستگاه برای مناطقی که دسترسی به گاز شهری ندارند مناسب است و بدلیل عدم استفاده از سوخت های فسیلی هیچگونه مواد آلاینده ای تولید نمی کند و از ایمنی بیشتری نسبت به آبگرمکن های گازی برخودار است.

عملکرد آبگرمکن برقی

با باز شدن شیر آب گرم مصرفی، هیترهای گرمایشی در آبگرمکن برقی روشن می شود. آب گرم درون مخزن آبگرمکن شروع به گرم شدن کرده و آب گرم را به سمت مصرف کننده ها ارسال می کند و به محض آنکه شیر آب بسته شود هیتر آبگرمکن خاموش شده و آبگرمکن عمل گرمایش را متوقف می کند.

آبگرمکن برقی
آبگرمکن برقی

موارد مصرف آبگرمکن برقی

  • مناسب ویلاها : از مهمترین موارد استفاده از آب گرمکن برقی، در ویلا و باغ هایی که خارج از منطقه مسکونی هستند و امکان دسترسی به گاز شهری ندارند. 

  • استفاده در کانکس ها : یکی دیگر از موارد استفاده از پکیج های برقی در کانکس ها میباشد. کانکس ها به علت قابلیت جابجا شدن امکان امکان لوله کشی گاز و اتصال به گاز شهری را ندارد. 

  • محیط هایی که به گازهای آلاینده حساس هستند : اکثر سیستم های گرمایشی بعلت استفاده از سوخت های فسیلی، گازهای سمی تولید میکنند و برای مکان هایی مانند گلخانه ها و مرغداری ها مناسب نیستند.

 

 

ویژگی و مزایای آبگرمکن برقی

* بهترین گزینه برای مناطقی که به گاز شهری دسترسی ندارند
* ابعاد کوچک، زیبایی در طراحی
* عدم نیاز به دودکش
* سازگار با محیط زیست
* مصرف بهینه انرژی
* نصب و راه اندازی آسان
* دارای فیوزهای محافظ جان و ایمنی چند مرحله ای
* آب گرم کاملا بهداشتی

درباره نویسنده

کارشناس و مشاور فروش با 10 سال سابقه در پشتیبانی و فروش محصولات شرکت آلپ