معرفی انواع میوه خشک

معرفی انواع میوه خشک

معرفی انواع میوه خشک

همه ی میوه ها دارای ویتامین ها و مواد معدنی نیز دارند که از چند قرن پیش از میوه استفاده می کنند ولی خب شاید به قدر کافی در مورد میوه ای که مصرف می کنند اطلاعاتی نداشته باشند . روزانه حداقل باید یک وعده میوه نیز مصرف کرد که برای شادابی و برای کاهش استرس نیز بسیار خوب است. ولی بیشتر مردم برای بهانه هایی که در پیش دارند که با خرید بیشتر میوه و ماندن در یخچال نیز فایده و یا ویتامین خود را از دست می دهند و این سبب می شود که فقط ۸۰ درصد افراد نیز از میوه مصرف کنند ولی راه حلی که وجود دارد آن است که با خشک نمودن تمامی میوه ها می توان به مدت ۶ الی ۱۲ ماه نگهداری کرد و بدون اینکه فاسد و ویتامینی را از دست داده ولی شاید کمی طعم و رنگ آن تغییر کند ولی بر ویتامین های آن اضافه میگردد.

میوه خشک چیست؟

برای اینکه نگهداری میوه تازه همیشه امکان پذیر نیست از  چند قرن پیش برای نگهداری میوه های فصل تابستانه به زمستان آن ها خشک می کردند و یا مربا آن ها درست کرده و در یخچال ها نگهداری می شد، میوه خشک تقریبا  تمام آب خود را از دست داده و در فرآیند خشک شدن حجم میوه کاهش می یابد.مزیت هایی که میوه های خشک دارند  می توان برای مدت طولانی تر نیز نگهداری کرد. میوه های خشک  دارای مواد مغدی هستند که رطوبت آن توسط خورشید و یا دستگاه های مخصوص برای خشک نمودن میوه ساخته شده اند میوه را خشک می کنند، اکثر میوه هابعد از خشک شدن ویتامین C  آن ها کمتر می شود ولی ویتامینی که دارند مانند A، B  مانند کلسیم،  فسفر، منگنز آن حفظ می شود. میوه های خشک از نظر کالری زایی با انواع میوه تازه فرق ندارد و آن که میوه خشک کم حجم و خوش خوراک هستند معده انسان قادر به حجم زیادی آن جا دارد و می توانند مصرف کند.

آلو خشک شده چه فوایدی دارد؟

یکی از میوه هایی که بیشتر مردم در فصل تابستان مصرف می کنند و در شهر ارومیه هم باغات آن هم وجود دارد آلو می باشد که سرشار از آهن می باشد و برای افرادی که کم خون نیز هستند می توانند استفاده کنند و برای بهبود از بیماری متابولسیم  نیز از آلو استفاده می شود. فواید آهن در بدن نیز برای افزایش تعداد تولید گلبول های قرمز خون می باشد.

هلو خشک شده

هلو خشک به عنوان یک میوه  مفید و دارای ویتامین های فراوانی می باشد که  که یا خشک شدن آن که رنگ و بوی آن تغییر می کند و یکی از بهترین میوه خشک های  برای کمک به سلامتی دستگاه گوارش و درمان یبوست  نیز استفاده می شود. اگر به صورت مرتب از هلو خشک استفاده کنید ابتلا به بیملری قلبی شما ۵۰ درصد کاهش می یابد و از دیابت و کلسترول را کاهش می دهد میوه هلو با داشتن،  ویتامین A و آنتی اکسیدان موجود و با داشتن آهن برای جریان خون ضروری است و ویتامین C  موجود در میوه خشک هلو برای افزایش ایمنی بدن  مفید است.

فواید های پرتقال خشک

خواص میوه پرتقال خشک بسیار زیاد است و پرتقال نیز از نوعی مرکبات که در به صورت طبیعی  در فصل پاییز و زمستان شروع به رشد کردن می کند. با استفاده پرتقال خشک شده می توانید در سایر فصل ها نیز میل کنید. با تحقیقاتی که بر تمامی میوه ها انجام شده می تواند گفت پرتقال خشک از بهترین و کامل ترین میوه هایی برای رژیم غذایی روزانه  باید قرار داد که از بروز سرطان معده جلو گیری می کند.

فواید پرتغال خشک شده

با خشک کردن پرتقال نیز وزن آن بسیار کم شده و برای استفاده  از بیرون منزل بسیار خوب است که کیف و یا در جیب کت جا شده و سنگین نیست و در میان وعده مصرف کنید. با استفاده از پرتقال نیز برای کارکرد کلیه ها مفید بوده و ادار آور می باشد و با این کار نیز باعث شده  آلودگی ها و سموم بدن دفع شوند. این میوه ارزشمند برای پاکسازی و ابتلا به سرطان معده جلوگیری می کندو در مواقعی که فردی با تی شدیدی دارد می تواند ب استفاده از پرتقال نیز تب آن را پایین آورد.

آیا پرتقال خشک برای بهبود بیماری قلبی تاثیر گذار است؟

چون پرتقال خشک سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفید برای بدن می باشد، این میوه خشک برای سلامت قلب نیز بسیار مفید می باشد و به این صورت که ویتامین C موجود در پرتقال خشک در جذب رادیکال های  آزاد در بدن و با بسته شدن رگ ها که چربی در آن ها نفوذ می کند را به وسیله پرتقال نیز می توان تقویت کرد. پرتقال خشک نیز رگ های خون که منتقل کننده اکسیژن و مواد مغذی به سول هستند. با داشتن پتاسیم کوجود میوه خشک  برای بهبود قلب و ماهیچه های قلب بسیار مفید است و تقویت می کند.

خواص میوی پرتقال برای خانم های باردار

با داشتن اسید فولیک در پرتقال خشک که یک ریز مغذی می باشد و برای کمبود آن می تواند باعث ایجاد افسردگی شود. با مصرف نمودن پرتقال خشک به صورت روزانه دو وعده که باعث شادابی و رشد و ترمیم سلول ها کمک بسزایی می کند. آیا می دانستید که برای ساخت DNA پرتقال مفید است؟ بله پرتقال خشک شده در ساخت و ترمیم DNA  تاثیر گذار می باشد. یکی از ویتامین های ضروری برای زنان باردار فولیک اسید می باشد که به دنیا آمدن نوزاد سالم خواهد شد.

مهم ترین خواص کیوی خشک شده چیست؟

با خشک کردن کیوی که دارای ویتامین های A، E، D، C  دارد و آهن و مس  و فیبر و… را شامل می شوند. با مصرف  روزانه حداق یک عدد کیوی خشک شده برای سلامتی و شفاف سازی پوست موثر می باشد و یبب حفظ رطوبت پوست می گردد. برای رساندن ویتامین E به پوست کیوه خشک شده مفید می باشد که  انعطاف پذیری پوست را افزایش می دهد و با مصرف مرتب کیوی خشک برای جوان سازی پوست  تاثیر گذار می باشد. میوه کیوی خشک برای حفظ سلامتی مو ها هم می تواند تاثیر گذار باشد، از  ریزش مو سر جلوگیری می کند زا که کوی دارای ویتامین C , E  است،  همچنین دارای حاوی  فسفر و منیزیم می باشد و در گردش جریان خون کمک می کند. با مصرف کیوی از آسم و سرفه های مزمن که باعث می شود که حال فرد خراب شود جلو گیری می کند دارای مواد معدنی و ویتامین C  می باشد.

فواید کیوی خشک شده

برای از بین بردن استرس و بی خوابی چه نوع میوه ای را باید مصرف کنیم؟

افرادی در جامعه امروزی دیده میشوند که به گفته خودشان و عکس العمل های آنان  شب هایی را تاصبح نمی توانند بخوابند و بر این موضوع که باعث می شود بی خوابی موجب به وجود آمدن استرس باشد. برای بر طرف نمودن این مسئه نیز می توان در ۲۴ ساهت که یک روز می باشد ۶ تکه های بریده شده و خشک شده کیوی را مصرف کرد  که با مصرف مرتب کیوی خشک می توان مبتلا شدن به دیگر میوه ها نیز جلوگیری کرد.

خواص های انبه

انبه میوه ای  بسیار خوش عطر و خوش مزه ای می باشد که خریدارن زیادی دارند و میزان ویتامین بالایی از جمله A و C دارند و سیستم ایمنی بدن شما را سالم و قوی نگه خواهد داشت. انبه خشک شده برای پیشگیری از سرطان روده، سینه، خون و پروستات می شود. با داشتن بالای فیبر، پکتین و ویتامین C در انبه برای کاهش کلسترول نیز کمک بسزایی دارد. بیشتر افراد برای سلامتی چشم خود نیز بیشتر اهمیت می دهند برای آن دسته از افراد باید گفت که روزانه حداقل یک تکه انبه خشک شده نیز مصرف کنندکه ویتامین A را فراهم سازد.

خواص های انجیر خشک شده

انجیر از ان دسته از میوه هایی می باشد که ۷۵ در صد به صورت خشک شده مصرف می کنند چون انجیر تر بیشتر از ۳ روز دوام نمی آورد و خراب می شوند و هر گونه انجیر راهم نمی توان خشک کرد چون انواع مختلف انجیر وجود دارند. با مصرف روزانه حداقل ۳۵ گرم انجیر که دارای فیبر مغذی می باشد و کسانی که چربی دارند را بسیار مناسب می باشد و کسایی که می خواهند وزن کم کنند می توانند از انجیر استفاده کنند. با خوردن انجیر  از بیماری های پوستی نیز خلاص شوید چون آکنه و جوش  و حوش های سرسیاه را از بین  می برد. تنها انجیر برای پوست موثر نمی باسد بلکه برای رشد مو ها و خشک بودن ان ها تاثیر می گذارد که باعث درخشان شدن موهل شده و در بازه کمی نیز موها بیشتر از قبل رشد می کند.

نتیجه گیری

اگر شما آن دسته از افرای هستید که برای سلامتی خود و خانواده اهمیت می دهید می توانید تمامی این خاصیت هایی را که گفته شده را رعایت کنید که بدنی سالم داشته باشید. ولی خب همه این را رعایت کنید کمی هزینه بر می باشد ولی می توانید با تهیه دستگاه میوه خشک کن و اسلایسر آلپ صنعت نیز می توانید در خانه به صورت بهداشتی و با هزینه بسیار کم میوه ها را خشک کنید.

Views: 43

نظر خود را بنویسید

واحد فروش