مزایای پکیج برقی

 

مزایای پکیج برقی و نکات قابل توجه آن

با در نظر گرفتن میزان هزینه ی هر یک از انواع انرژی مانند گاز و برق، حتما به این فکر کرده اید که, آیا سیستم گازسوز، مناسب منزل شماست یا سیستم برقی. در این راهنما ما به طور کامل، پکیج دیواری برقی را مورد بررسی قرار دادیم و معایب و مزایای آن را به طور مجزا مشخص کردیم. تا مشتریان, پس از مطالعه این راهنما پاسخ این سوال که آیا پکیج برقی دیواری، مناسب خانه ی من است را بتوانند پاسخ دهند.

 

خلاصه ای از پکیج برقی

روند کار پکیج های برقی, به طور کلی همانند پکیج های گازی می باشد با این تفاوت که در پکیج گازی، آب با انرژی گاز گرم می شود ولی در پکیج برقی با برق. همین تفاوت باعث شده که پکیج برقی گزینه ی ایده آلی برای مکان هایی باشد که, دسترسی به گاز شهری ندارند و یا اجازه استفاده از پکیج های گازی را ندارند.

 

مزایای پکیج برقی

 

راندمان بالا

یکی از مهم ترین دلایل اینکه, پکیج برقی با استقبال خوبی مواجه شد، راندمان بالای آن، نسبت به انواع دیگر پکیج ها است. به علت اینکه در پکیج برقی هیچ دودی همانند پکیج های گازی ایجاد نمی شود، گرمای تلف شده آن چنانی هم ندارند. به همین دلیل راندمان بالای ۹۹% را دارا می باشند.


عدم احتیاج به گاز

بیشتر از ۵ میلیون خانه در ایران دسترسی به گاز شهری ندارند. این به این معنی است که پکیج برقی گزینه مهمی در تامین آب گرم بهداشتی و گرمایشی می باشد. همچنین در خیلی از موارد مجوز استفاده از پکیج برقی به دلیل متراژ پایین و خطر های ناشی از استفاده از آن داده نمی شود. پس پکیج های گازی به نسبت برقی، پر خطر و پر هزینه می باشند.


ابعاد کوچک

معمولا ابعاد پکیج های برقی به نسبت پکیج های گازی کمتر می باشد. و دلیل این کوچکتر بودن عدم نیاز آن ها به دودکش می باشد. به دلیل همین ابعاد کم، زیبا تر می باشند. انعطاف بیشتری در محل نصب خواهند داشت و دیگر نیازی به نزدیک بودن به دیوار خارجی وجود ندارد.


هزینه راه اندازی پایین

این واقعیت که پکیج برقی نیاز به دودکش ندارد باعث می شود هزینه نصب آن نیز به نسبت پکیج های گازی پایین تر باشد. اگر شما در منزلتان لوله کشی گاز نداشته باشید، تفاوت هزینه راه اندازی پکیج گازی و برقی بسیار قابل توجه خواهد بود و مشاهده خواهید کرد پکیج برقی بسیار به صرفه تر است.


بدون صدا

به دلیل اینکه داخل پکیج برقی هیچگونه المان متحرکی وجود ندارد، صدایی نیز از خود تولید نمی کند و فوق العاده بی صدا کار می کند.

 


هزینه تعمیر و نگهداری پایین

پکیج های برقی به دلیل این که دارای قطعات مکانیکی کمی می باشند، قطعات آن ساییده و خورده و فرسوده نمی شوند. به همین دلیل هزینه تعمیر و نگهداری آن ها پایین می باشد. و عیب یابی آن، به دلیل برقی بودن دستگاه آسانتر می باشد. نهایتا ایراد از یکی قطعات روی برد خواهد بود که به راحتی قابل تعویض می باشد.


 

نکاتی که در رابطه با پکیج های برقی باید در نظر گرفت

 

برای سطوح بالای مصرف آب مناسب نیستند

واقعیت امر این می باشد که پکیج های برقی برای مصارف در سطوح بالا مناسب نیستند و ظرفیت محدودی در گرم کردن مقدار زیادی آب در یک زمان دارند. این به این معنی می باشد که مکان هایی با وسعت بزرگ یا مصرف زیاد بهتر است با پکیج های گازی تجهیز شوند.

 


 

بیشتر شدن قبض برق

برق گران تر از گاز است. این مسئله باید در نظر گرفته شود. ولی این به این معنی نیست که در صورت استفاده از پکیج برقی دیواری باید قبض هایی با رقم های بالا را پرداخت کنید. زیرا راندمان ۹۹ درصدی پکیج برقی این اختلاف تعرفه را جبران می کند.


تردید در مورد تاثیر روی محیط زیست

این نکته که پکیج برقی دیواری ، از انرژی برق برای گرم کردن آب استفاده می کند و مانند پکیج های گازی مواد آلاینده تولید نمی کند، غیر قابل انکار است. ولی اگر از یک سطح بالاتر به موضوع نگاه کنیم، این موضوع که آیا تولید خود برق چقدر سازگار با محیط زیست است مطرح می شود. پس نتیجه این که اگر تولید برق خود سازگار با محیط باشد، بدون شک پکیج برقی کاملا سازگار با محیط است.


انجام نشدن عملیات بدون برق

از آنجایی که پکیج های برقی دیواری صرفا با برق کار می کنند، در صورت قطعی برق، سیستم خاموش می شود ممکن چند ساعت امکان استفاده از آب گرم وجود نداشته باشد.

 


 

گروه صنعتی آلپ چگونه می تواند به شما کمک کند؟

گروه صنعتی آلپ با تجربه ای ۱۵ ساله در زمینه محصولات گرمایشی، گستره ای متنوع از محصولات را در این خصوص گرد هم آورده است. که با معرفی محصولات به طور کامل این امید را دارد که بهترین محصول را متناسب با نیاز و شرایط مشتریان پیشنهاد و ارائه نماید. گروه مشاور آلپ صنعت با افتخار برای مشاوره و انتخاب بهترین محصول برای مشتریان عزیز، آماده است.