دستگاه لبنیات

گروه صنعتی آلپ، انواع دستگاه ها را برای فرآوری شیر و سایر محصولات لبنی به تولید رسانیده است. به عبارت دیگر، از این دستگاه های لبنیاتی جهت انجام فرآیند های متفاوت بر روی شیر، کره، خامه و غیره استفاده می شود. در ادامه به شرح کامل ویژگی های این محصولات خواهیم پرداخت. در ساخت تمامی ماشین آلات، از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده شده تا عملکردی به مراتب بهتر از محصولات مشابه داشته باشند. یکی از نکات حائز اهمیت در تولید دستگاه های لبنیاتی آلپ، رعایت تمامی اصول استاندارد در تولید محصول می باشد. لذا این مجموعه صنعتی، خیال مشتریان گرامی را از بابت کیفیت و کارکرد بدون نقص محصولات، مطمئن می سازد.

انواع دستگاه لبنیاتی این مجموعه

این مجموعه صنعتی جهت تولید و نگهداری فرآورده های لبنی، ماشین آلات متعددی طراحی و تولید نموده است. همچنین کاربرد و ظرفیت این دستگاه ها بسیار متفاوت می باشد. از جمله تولیدات این شرکت، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کره گیر

دستگاه لبنیاتی

شیر جوش

فروش دستگاه لبنیاتی

خامه گیر

دستگاه لبنیاتی

شیر سردکن

فروش دستگاه لبنیاتی

شیر دوش

دستگاه لبنیاتی

ظرف حمل شیر

دستگاه لبنیاتی آلپ

وت پنیر سازی

دستگاه تولید پنیر پیتزا 500 کیلوگرم

پروسس تانک

معرفی دستگاه لبنیاتی

دستگاه پخت شیر

دستگاه پخت شیر آلپ

این دستگاه لبنیاتی، در ظرفیت های مختلفی به تولید رسیده و شیر دوشیده شده را به صورت غیر مستقیم حرارت می دهد. بدین ترتیب آلودگی موجود در شیر را به طور کامل رفع می نماید. در ساخت بدنه خارجی و داخلی دستگاه پخت شیر آلپ، از فلز استیل استفاده شده است. لذا در تماس با شیر، به هیچ عنوان زنگ نمی زند. این محصول علاوه بر حرارت دادن شیر، امکان کاهش دمای آن را نیز دارد. همچنین عملکرد تماما اتوماتیک داشته و کار با آن بسیار ساده می باشد.

نحوه عملکرد دستگاه لبنیاتی

نحوه عملکرد و ویژگی های این دستگاه

ابتدا شیر را در مخزن دو جداره شیر جوش ریخته و دستگاه را راه اندازی می کنیم. آب گرم در لوله های مابین دو جداره به گردش در آمده و حرارت مخزن را حدودا تا دمای ۹۰ درجه سانتیگراد بالا می برد. با گرم شدن مخزن، دمای شیر موجود در آن نیز افزایش می یابد. در نهایت سیستم هشدار دستگاه به صدا در آمده و فرآیند جوشاندن شیر تکمیل شده است. پس از این با قرار دادن دستگاه بر روی حالت سرمایش، میتوان دمای شیر را بلافاصله کاهش داد. 

یکی از مهمترین ویژگی های این دستگاه، عدم تبخیر شیر در هنگام جوشاندن آن می باشد. همچنین به دلیل داشتن مخزن دو جداره، امکان حرارت دهی غیر مستقیم به شیر فراهم گردیده است. همچنین برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی دستگاه پخت شیر، از فلز استیل در ساخت بدنه این محصول استفاده می شود. لازم به ذکر است که کارکرد دستگاه اتوماتیک بوده و نیازی به نیروی انسانی برای همزن شیر موجود در مخزن نمی باشد. 

شیر دوش برقی

شیردوش برقی آلپ

جهت دوشیدن بهداشتی و اتوماتیک شیر از دام ها، این دستگاه لبنیاتی مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت شیردوش های برقی، از جدیدترین متدها و مرغوب  ترین تجهیزات استفاده شده است. همچنین برای دوشیدن گوسفند، گاو و بز مناسب می باشد. به طور متداول از این دستگاه در دامداری ها استفاده می شود؛ چرا که بهره گیری از آن بسیار مقرون به صرفه بوده در مقایسه با متد های سنتی، در زمان کوتاهتر، مقدار بیشتری شیر دوشیده می شود. بدین ترتیب در هزینه های جاری صرفه جویی شده و سود بیشتری حاصل می گردد. فرکانس ضربانی ثابت، یکی از مهمترین ویژگی های این دستگاه ها می باشد. همچنین محصول با خرچنگی های متفاوتی عرضه می شود. بدین صورت می توانید تنها با تغییر فنجانی، دام مورد نظر را بدوشید. ظرفیت بیدون شیر دوش نیز با توجه به نیاز و درخواست مشتری، قابل تعویض می باشد.

انواع شیر دوش برقی آلپ

شیر دوش گوسفند تک مخزن چهار واحد و تک مخزن تک واحد، دو مدل از تولیدات گروه صنعتی آلپ می باشند. لازم به ذکر است که این محصولات ویژه دوشیدن گوسفند نبوده و می توان با تعویض فنجانی، انواع دام را نیز دوشید. شیر دوش های آلپ با بهره گیری از انرژی برق، شیر دام را می دوشد. لذا کارکرد دستگاه تماما اتوماتیک می باشد. همچنین برای جلوگیری از ترسیدن دام، در حین عملیات دوشیدن به هیچ عنوان سر و صدا تولید نمی کند. دستگاه در وزن و ابعادی طراحی شده است که کاربر بتواند خیلی راحت آن را جابجا کند.

شیردوش تک واحد، برای ظرفیت های به نسبت پایین تر و استفاده در دامداری های کوچک و مزارع شخصی تولید شده است. در بخش انتهایی دستگاه چرخ هایی تعبیه شده بدین ترتیب جا به جایی شیردوش بسیار راحت خواهد بود. دستگاه شیر دوش برقی چهار واحد با استفاده از انرژی الکتریکی، شیر دام را به سرعت دوشیده و در مخزن تعبیه شده در آن ذخیره می کند. ظرفیت مخزن این دستگاه، با توجه به نیاز خریداران گرامی قابل سفارشی سازی می باشد. همچنین بدون تولید صدا و بسیار آرام، تمامی فرآیند دوشیدن را انجام می دهد.

دستگاه لبنیاتی

خامه گیر برقی

دستگاه لبنیاتی برقی

خامه گیر های برقی

از این دستگاه برای جداسازی چربی موجود در شیر، به عبارت دیگر تولید خامه با کیفیت استفاده می شود. گروه صنعتی آلپ، سپراتورها را در ظرفیت های ۶۰، ۸۰، ۱۲۰، ۱۴۰، ۱۵۰ و ۲۵۰ طراحی و تولید نموده است. خامه گیر برقی آلپ با چرخاندن سریع و مداوم شیر، چربی موجود در آن را تفکیک می نماید. در نهایت شیر با درصد چربی پایین، متوسط و بالا به همراه خامه، از دستگاه خارج می شود. بدنه این دستگاه از جنس آلومینیوم بوده و در ظرفیت متفاوتی به تولید می رسد. این محصول مناسب منازل، مغازه ها و کارگاه های لبنیاتی کوچک می باشد. همچنین بدون کاهش کیفیت شیر، سرشیر را به صورت کاملا بهداشتی، از شیر می گیرد. پس از هر بار استفاده از دستگاه، می توانید همزن و سایر بخش های خامه گیر را جدا نموده و شستشو دهید.

بیدون حمل شیر

شرح کامل مخزن حمل شیر آلپ

ظروف حمل شیر یکی از مهمترین محصولات جهت جابجایی شیر و سایر مایعات می باشد. گروه صنعتی آلپ این مخازن را در مدل های سطلی، درب چفت‌دار و بیدون ساده تولید نموده است. در تمامی مراحل تولید مخزن حمل شیر آلپ، اصول استاندارد و موارد بهداشتی رعایت می شود. این ظرف ها ففط برای نگهداری شیر نبوده و از آن می توان برای موارد دیگری نیز بهره برد. برخی این کاربرد ها عبارتند از:

  • جهت نگهداری غذاهای مایع چون سوپ و آش
  • امکان ذخیره سازی مایعات با خاصیت بازی و اسیدی (با درصد پایین)
  • نگهداری حبوبات و ممانعت از نفوذ حشرات و موجودات موذی به درون آنها

ظرف حمل شیر فروشگاهی ۴۰ لیتر

برای نگهداری مقدار بیشتر شیر یا سایر مایعات، میتوان این مخزن را به کار برد. گروه صنعتی آلپ با توجه به نیاز مشتریان گرامی، مخازن حمل شیر را در ظرفیت های متعددی تولید نموده است. در تمامی بخش های داخلی و خارجی ظرف حمل شیر فروشگاهی ۴۰ لیتر آلپ، از جوش بهداشتی آرگون استفاده شده است. لذا خیال مصرف کنندگان را از بابت کیفیت محصول موجود در ظرف آسوده می کند.

دستگاه لبنیاتی استیل

دستگاه لبنیاتی حمل شیر ۲۰ لیتر

بدنه این محصول با استفاده از استیل مقاوم و به صورت یکپارچه تولید شده است. با بهره گیری از ظرف حمل شیر ۲۰ لیتر، می توانید ۲۰ لیتر شیر را با حفظ کیفیت اولیه، تا مدتی محدود نگهداری کنید. وزن این مخزن اندک بوده و به راحتی میتوان ۲۰ لیتر شیر را با استفاده از این محصول جا به جا نمود. درب این محصول از نوع چفت دار بوده و مانع از خروج شیر می شود.

دستگاه لبنیاتی

پروسس تانک و شیر سردکن

پروسس تانک آلپ

این محصول، مخزنی برای نگهداری لبنیات و انواع مواد غذایی می باشد. از این دستگاه لبنیاتی در صنایع آرایشی، دارویی، تولید بستنی، عرق گیری و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. این شرکت، پروسس تانک را در ظرفیت های متفاوت و برای کاربرد های متنوعی تولید نموده است. پروسس تانک ۲۰۰ لیتری، یکی از دستگاه های لبنیاتی ساخت این مجموعه صنعتی می باشد که برای نگهداری، حرارت دهی و سردسازی محصولات لبنی تولید شده است. بدنه پروسس تانک ۲۰۰ لیتر آلپ قابل شستشو بوده و ایزولاسیون آن با استفاده از عایق پلی اورتان می باشد. همچنین دمای بخش داخلی این محصول را می توان به میزان دلخوات تعیین نمود. ضمنا از بخش های متعددی چون: همزن، سنسور کنترل دما و سایر تجهیزات کنترلی تشکیل شده است.

دستگاه لبنیاتی شیر سردکن

این محصول یکی از مهمترین تجهیزات جهت حفظ سلامتی و کیفیت شیر دوشیده شده می باشد. شیر سردکن با پایین آوردن دمای شیر، از تکثیر باکتری های موجود در آن جلوگیری می کند. در نتیجه کیفیت شیر از زمان دوشیده شدن تا مصرف آن، کاهش نمی یابد. شیر سردکن صنعتی ۴۰۰۰ لیتر آلپ یکی از تجهیزات مهم و بسیار کاربردی در صنعت لبنیات می باشد. این دستگاه سلامت شیر را تضمین نموده و از تغییر ماهیت شیر، جلوگیری می کند. توان خنک سازی این شیر سردکن معادل با ۲۲۰۰ وات و توان همزن آن، ۱۴ کیلو وات می باشد.

کره گیر برقی

دستگاه لبنیاتی

کره گیر برقی آلپ

صنعت لبنیات گروه صنعتی آلپ، دستگاه های کره گیر را در ظرفیت های ۷، ۱۳، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۱۵۰ لیتر تولید نموده است. این کره گیر با استفاده از انرژی الکتریکی، کره را از ماست جدا می نماید. همچنین علاوه بر کره گیری، توانایی تولید ذوغ را نیز دارد. برای ساخت این دستگاه لبنیاتی از فلز استیل بهره گرفته شده است، بدین ترتیب کره گیر برقی آلپ را می توان پس از استفاده مورد شستشو قرار داد. کره گیر ۷ لیتری آلپ، یکی از انواع دستگاه های لبنیاتی می باشد.

این دستگاه لبنیاتی با ایجاد نیروی گریز از مرکز، چربی موجود در ماست را جدا نموده و به صورت همزمان دوغ و کره را تولید می نماید. به عبارت دیگر با اتمام عملیات کره گیری، کره مورد نظر بر روی دوغاب تشکیل می شود و باید آن را به صورت دستی جمع آوری نمود. این محصول در ابعاد کوچکی به تولید رسیده و به راحتی قابل جابجایی می باشد.

وت پنیر سازی

وت پنیر سازی آلپ

وت پنیر سازی آلپ، یکی از مهمترین تجهیزات برای ساخت پنیر می باشد. این محصول عملکرد سریعی داشته و بالاترین میزان پنیر را تولید می نماید. در ساخت این دستگاه لبنیاتی از فلز استیل استفاده شده تا مقاومت محصول بالا رفته و طول عمر بیشتری داشته باشد. همچنین کارکرد همزن این وت بسیار آرام بوده تا لخته های تشکیل یافته تا ۷۵% کمتر آسیب ببینند. وت های پنیر سازی آلپ صنعت در ظرفیت های مختلفی طراحی شده اند تا نیاز مشتریان گرامی را پاسخگو باشند.

وت پنیر سازی آلپ ۷۰۰ لیتر

درساخت وت پنیرسازی ۷۰۰ لیتری آلپ صنعت تمامی اصولات بهداشتی مورد ملاحظه قرار گرفته و در حالت دو جداره به تولید رسیده است. کار اصلی این دستگاه انتقال حرارت و برودت به درون همزن و وت توسط پره های پارویی می باشد؛ معمولاً از این دستگاه لبنیاتی، جهت تولید پنیرهای مختلف استفاده می شود. به طور خلاصه می توان گفت عملکرد وت پنیر سازی تولید لخته‌‌های پنیر می باشد.

دستگاه لبنیاتی آلپ

شرکت زرین صنعت آلپ اولین تولید کننده پکیج های برقی، دو گانه سوز و سه گانه سوز، انواع رادیاتور و … در سطح ایران می باشد.

دستگاه لبنیاتی کم مصرف

دارای بدنه مقاوم

تولید کره گیر

ساخت شیر سردکن در ظرفیت های متفاوت

جابه جایی آسان

دارای ابعاد کوچک

فرکانس ضربانی ثابت

مخزن و فنجانی قابل تعویض

تولید دستگاه لبنیاتی در ظرفیت های متفاوت

فرآوری انواع فرآورده های لبنی

مناسب برای دامداری ها و مزارع

بهره گیری از مرغوبترین مواد اولیه در تولید دستگاه

عملکرد اتوماتیک

دستگاه لبنیاتی آلپ صنعت

دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش

تولید شده از مواد اولیه با کیفیت

تولید انواع دستگاه های لبنیاتی

کاهش هزینه های کارگری

آلپ صنعت

تولید و فرآوری انواع محصولات لبنی

دارای بدنه استیل ضد زنگ

دارای ظرفیت های متفاوت

کره گیر های برقی

خامه گیر های دستی

انواع شیر سردکن های با کیفیت

بیدون های حمل شیر

قیمت کره گیر

وت پنیر سازی

تولید دستگاه های لبنیاتی در مدل های متفاوت

موارد استفاده از دستگاه شیر سردکن

بازدیدها: ۲۸۷