دستگاه لبنیات

صنعت لبنیات آلپ، دارای انواع دستگاه لبنیاتی جهت انجام فرآیند های متفاوتی بر روی شیر، کره، خامه و غیره می باشد. در ادامه به شرح کامل ویژگی های این محصولات می پردازیم. در ساخت تمامی ماشین آلات از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده شده تا عملکردی به مراتب بهتر از محصولات مشابه داشته باشند. ضمنا تولید دستگاه های صنعت لبنیات به صورت کاملا استاندارد صورت گرفته است. لذا گروه صنعتی زرین صنعت آلپ، خیال مشتریان گرامی را از بابت کیفیت و کارکرد بدون نقص محصولات، مطمئن می سازد.

 

انواع دستگاه لبنیاتی این مجموعه

صنایع لبنیات آلپ جهت تولید و نگهداری فرآورده های لبنی، ماشین آلات متعددی طراحی و تولید نموده است. همچنین کاربرد و ظرفیت این دستگاه ها بسیار متفاوت است. تولیدات صنعت لبنیات آلپ، به شرح زیر می باشد:

کره گیر

دستگاه لبنیاتی

شیر جوش

دستگاه لبنیاتی

خامه گیر

دستگاه لبنیاتی

شیر سردکن

دستگاه لبنیاتی

شیر دوش

دستگاه لبنیاتی

ظرف حمل شیر

دستگاه لبنیاتی

وت پنیر سازی

دستگاه لبنیاتی

پروسس تانک

دستگاه لبنیاتی

دستگاه پخت شیر

دستگاه پخت شیر آلپ

این دستگاه لبنیاتی، در ظرفیت های مختلفی به تولید رسیده و شیر دوشیده شده را به صورت غیر مستقیم حرارت می دهد. بدین ترتیب آلودگی موجود در شیر را به طور کامل رفع می نماید. در ساخت بدنه خارجی و داخلی دستگاه پخت شیر آلپ، از فلز استیل استفاده شده است. لذا در تماس با شیر، به هیچ عنوان زنگ نمی زند. این محصول علاوه بر حرارت دادن شیر، امکان کاهش دمای آن را نیز دارد. همچنین عملکرد تماما اتوماتیک داشته و کار با آن بسیار ساده می باشد.

برخی از ویژگی های این محصول

 • دارای مخزن دو جداره
 • کمترین میزان تبخیر شیر
 • بدنه استیل و بسیار مقاوم
 • حرارت دهی غیر مستقیم شیر
 • به کار گیری حداقل نیروی انسانی
 • مصرف انرژی بهینه و مقرون به صرفه
 • امکان حرارت دهی و سردسازی شیر
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش
دستگاه لبنیاتی

عملکرد دستگاه

ابتدا شیر را در مخزن دو جداره شیر جوش ریخته و دستگاه را راه اندازی می کنیم. آب گرم در لوله های اطراف این مخزن به گردش در آمده و حرارت مخزن تا دمای حدود ۹۰ درجه سانتیگراد بالا می برد. با گرم شدن مخزن، دمای شیر موجود در آن نیز افزایش می یابد. در نهایت سیستم هشدار دستگاه به صدا در آمده و فرآیند جوشاندن شیر تکمیل شده است. پس از این با قرار دادن دستگاه بر روی حالت سرمایش، میتوان دمای شیر را بلافاصله کاهش داد.

شیر دوش برقی

شیردوش برقی آلپ

جهت دوشیدن بهداشتی و اتوماتیک شیر، از پستان دام ها، این دستگاه لبنیاتی مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت شیردوش برقی از جدیدترین متدها و مرغوب ترین تجهیزات استفاده شده است. همچنین برای دوشیدن گوسفند، گاو وبز مناسب می باشد. استفاده از این محصول در دامداری ها بسیار مقرون به صرف است؛ چرا که در مقایسه با متد های سنتی، در زمان کوتاهتر، مقدار بیشتری شیر دوشیده می شود. بدین ترتیب در هزینه های جاری صرفه جویی شده و سود بیشتری حاصل می گردد.

انواع شیر دوش برقی آلپ

شیر دوش گوسفند تک مخزن چهار واحد و تک مخزن تک واحد، دو مدل از تولیدات گروه صنعتی آلپ می باشند. لازم به ذکر است که این محصولات ویژه دوشیدن گوسفند نبوده و می توان با تعویض فنجانی، انواع دام را نیز دوشید.

مشخصات دستگاه

 • کم مصرف
 • قیمت مناسب
 • دارای بدنه مقاوم
 • جابه جایی آسان
 • دارای ابعاد کوچک
 • کارکرد تماما برقی
 • فرکانس ضربانی ثابت
 • عملکرد سریع و کم صدا
 • مخزن و فنجانی قابل تعویض
 • مناسب برای دامداری ها و مزارع
 • دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش
دستگاه لبنیاتی
دستگاه لبنیاتی شیر دوش تک مخزن آلپ

شیردوش تک واحد، برای ظرفیت های به نسبت پایین تر و استفاده در دامداری های کوچک و مزارع شخصی تولید شده است. در بخش انتهایی دستگاه چرخ هایی تعبیه شده بدین ترتیب جا به جایی شیردوش بسیار راحت خواهد بود.

دستگاه لبنیاتی
شیر دوش برقی چهار واحد

این دستگاه با استفاده از انرژی الکتریکی، شیر دام را به سرعت دوشیده و در مخزن تعبیه شده در آن ذخیره می کند.ظرفیت مخزن دستگاه شیر دوش برقی چهار واحد، قابل سفارشی سازی می باشد. همچنین بدون تولید صدا و بسیار آرام، تمامی فرآیند دوشیدن را انجام می دهد

خامه گیر برقی

ماشین خامه گیر برقی

از این دستگاه برای جداسازی چربی موجود در شیر، به عبارت دیگر تولید خامه با کیفیت استفاده می شود. گروه صنعتی آلپ، سپراتورها را در ظرفیت های ۶۰، ۸۰، ۱۲۰، ۱۴۰، ۱۵۰ و ۲۵۰ طراحی و تولید نموده است. خامه گیر برقی آلپ با چرخاندن سریع و مداوم شیر، چربی موجود در آن را تفکیک می نماید. در نهایت شیر با درصد چربی پایین، متوسط و بالا به همراره خامه، از دستگاه خارج می شود.

دستگاه لبنیاتی

خامه گیر برقی ۱۴۰ لیتر

بدنه این دستگاه از جنس آلومینیوم بوده و ظرفیت تولید آن معادل ۱۴۰ لیتر در ساعت است. دستگاه خامه گیر برقی ۱۴۰ لیتر، مناسب منازل، مغازه ها و کارگاه های لبنیاتی کوچک می باشد. همچنین بدون کاهش کیفیت شیر، به تولید سرشیر کاملا بهداشتی می پردازد. لازم به ذکر است که کارکرد با استفاده از برق تکفاز و ۲۲۰ ولت خانگی می باشد.

دستگاه لبنیاتی

خامه گیر برقی ۶۰ لیتر

ظرفیت این دستگاه در مقایسه با سایر خامه گیر های ساخت این گروه صنعتی، پایین تر بوده و برای مصارف خانگی و مغازه های کوچک تولید شده است. برای تولید این محصول از استیل ۳۰۴ استفاده شده، در نتیجه قابل شستشو بوده و در تماس با رطوبت بسیار مقاوم می باشد.

شرح کامل مخزن حمل شیر آلپ

ظروف حمل شیر یکی از مهمترین محصولات جهت جابجایی شیر می باشد. گروه صنعتی آلپ این مخازن را در انواع سطلی، درب چفت‌دار و بیدون ساده تولید نموده است. همچنین تمامی مراحل تولید مخزن حمل شیر آلپ کاملا بهداشتی و استاندارد می باشد.

موارد استفاده از این محصول

ظرف حمل شیر ففط برای نگهداری شیر نبوده و از آن می توان برای موارد دیگری نیز بهره برد. برخی این کاربرد ها عبارتند از:
جهت نگهداری غذاهای مایع چون سوپ و آش
امکان ذخیره سازی مایعات با خاصیت بازی و اسیدی (با درصد پایین)
نگهداری حبوبات و ممانعت از نفوذ حشرات و موجودات موذی به درون آنها

دستگاه لبنیاتی

دستگاه لبنیاتی حمل شیر ۲۰ لیتر

بدنه این محصول با استفاده از استیل مقاوم و به صورت یکپارچه تولید شده است. با بهره گیری از ظرف حمل شیر ۲۰ لیتر، می توانید ۲۰ لیتر شیر را با حفظ کیفیت اولیه، تا مدتی محدود نگهداری کنید. وزن این مخزن اندک بوده و به راحتی میتوان ۲۰ لیتر شیر را با استفاده از این محصول جا به جا نمود. درب این محصول از نوع چفت دار بوده و مانع از خروج شیر می شود.

دستگاه لبنیاتی

ظرف حمل شیر فروشگاهی ۴۰ لیتر

برای نگهداری مقدار بیشتر شیر یا سایر مایعات، میتوان این مخزن را به کار برد. گروه صنعتی آلپ با توجه به نیاز مشتریان گرامی، مخازن حمل شیر را در ظرفیت های متعددی تولید نموده است. در تمامی بخش های داخلی و خارجی ظرف حمل شیر فروشگاهی ۴۰ لیتر آلپ، از جوش بهداشتی آرگون استفاده شده است. لذا خیال مصرف کنندگان را از بابت کیفیت محصول موجود در ظرف آسوده می کند.

پروسس تانک

پروسس تانک آلپ

این محصول، مخزنی برای نگهداری لبنیات و انواع مواد غذایی می باشد. از این دستگاه لبنیاتی در صنایع آرایشی، دارویی، تولید بستنی، عرق گیری و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. این شرکت، پروسس تانک را در ظرفیت های متفاوت و برای کاربرد های متنوعی تولید نموده است. در ادامه برخی از تولیدات گروه صنعتی آلپ در این زمینه را مورد بررسی قرار می دهیم.

پروسس تانک ۲۰۰ لیتر

این دستگاه جهت نگهداری، حرارت دهی و سردسازی محصولات لبنی تولید شده است. بدنه پروسس تانک ۲۰۰ لیتر آلپ قابل شستشو بوده و ایزولاسیون آن با استفاده از عایق پلی اورتان می باشد. همچنین دمای بخش داخلی این محصول را می توان به میزان دلخوات تعیین نمود. ضمنا از بخش های متعددی چون: همزن، سنسور کنترل دما و سایر تجهیزات کنترلی تشکیل شده است.

دستگاه لبنیاتی

شیر سردکن

دستگاه لبنیاتی شیر سردکن

این محصول یکی از مهمترین تجهیزات جهت حفظ سلامتی و کیفیت شیر دوشیده شده می باشد. شیر سردکن با پایین آوردن دمای شیر، از تکثیر باکتری های موجود در آن جلوگیری می کند. در نتیجه کیفیت شیر از زمان دوشیده شدن تا مصرف آن، کاهش نمی یابد.

شیر سردکن صنعتی ۴۰۰۰ لیتر

شیر سردکن صنعتی ۴۰۰۰ لیتر آلپ یکی از تجهیزات مهم و بسیار کاربردی در صنعت لبنیات می باشد. این دستگاه سلامت شیر را تضمین نموده و از تغییر ماهیت شیر، جلوگیری می کند. توان خنک سازی این دستگاه معادل با ۲۲۰۰ وات و توان همزن آن، ۱۴ کیلو وات می باشد.

دستگاه لبنیاتی

کره گیر برقی

کره گیر برقی آلپ

صنعت لبنیات گروه صنعتی آلپ، دستگاه های کره گیر را در ظرفیت های ۱۰، ۱۳، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۱۵۰ لیتر تولید نموده است. این کره گیر با استفاده از انرژی الکتریکی، کره را از ماست جدا می نماید. همچنین علاوه بر کره گیری، توانایی تولید ذوغ را نیز دارد. برای ساخت این دستگاه لبنیاتی از فلز استیل بهره گرفته شده است، بدین ترتیب کره گیر برقی آلپ را می توان پس از استفاده مورد شستشو قرار داد.

کره گیر برقی ۱۰ لیتر

دستگاه لبنیاتی کره گیر خانگی آلپ، با ایجاد نیروی گریز از مرکز، چربی موجود در ماست را جدا نموده و دوغ تولید شده را در بخش پایینی دستگاه ذخیره می کند. این محصول در ابعاد کوچکی به تولید رسیده و به راحتی قابل جابجایی می باشد.

دستگاه لبنیاتی

وت پنیر سازی

وت پنیر سازی آلپ

وت پنیر سازی آلپ، یکی از مهمترین تجهیزات برای ساخت پنیر می باشد. این محصول عملکرد سریعی داشته و بالاترین میزان پنیر را تولید می نماید. در ساخت این دستگاه لبنیاتی از فلز استیل استفاده شده تا مقاومت محصول بالا رفته و طول عمر بیشتری داشته باشد. همچنین کارکرد همزن این وت بسیار آرام بوده تا لخته های تشکیل یافته تا ۷۵% کمتر آسیب ببینند. وت های پنیر سازی آلپ صنعت در ظرفیت های مختلفی طراحی شده اند تا نیاز مشتریان گرامی را پاسخگو باشند.

وت پنیر سازی آلپ ۷۰۰ لیتر

درساخت وت پنیرسازی ۷۰۰ لیتری آلپ صنعت تمامی اصولات بهداشتی مورد ملاحظه قرار گرفته و در حالت دو جداره به تولید رسیده است. کار اصلی این دستگاه انتقال حرارت و برودت به درون همزن و وت توسط پره های پارویی می باشد؛ معمولاً از این دستگاه لبنیاتی، جهت تولید پنیرهای مختلف استفاده می شود. به طور خلاصه می توان گفت عملکرد وت پنیر سازی تولید لخته‌‌های پنیر می باشد.

دستگاه لبنیاتی

شرکت زرین صنعت آلپ اولین تولید کننده پکیج های برقی، دو گانه سوز و سه گانه سوز، انواع رادیاتور و … در سطح ایران می باشد.